GÜVENİR: ESNAF ZOR SÜRECİ ATLATACAK HESABI SANDIKTA SORACAK

Türkiye 16 Aralık 2021 19:50
Videoyu Aç GÜVENİR: ESNAF ZOR SÜRECİ ATLATACAK HESABI SANDIKTA SORACAK
A
a
CHP Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, ekonomideki kötü gidişatın en çok yerel esnafı zora soktuğunu belirterek yerel esnafların desteklenmesi ve borçlarının yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade etti. 

CHP Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, TL'nin döviz kurları karşısında değer kaybetmesinin yerel esnafı iflasa sürüklediğini söyledi.
Zincir marketler karşısında ayakta kalma mücadelesi veren yerel esnafın, sattığı ürünü aynı fiyata yeniden alamadığını dile getirerek, “Her gün gelen zamlar yerel işletmelerimizi zorluyor. Esnaf ürünü satıyor yeniden almak istediğinde sattığı fiyata dahi alamıyor. Alım gücünün de yüksek olmaması esnafları iyiden iyiye batma noktasına getirdi. Esnaflarımızın acilen desteklenmesi ve borçlarının yeniden yapılandırılması gerekiyor. Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Biz, bel kemiğini kırarsak artık bu ülkenin ekonomisini kurtaramayız. Esnaf çok zor durumda. Dükkan kirasını dahi ödeyemiyor” dedi.
Türkiye’de yandaşların milyarlarca liralık vergi borçlarının defalarca silindiğini dile getiren Başkan Güvenir; "Yandaş firmaların borçları siliniyor. Fakat küçük, orta halli esnafa gelince borçları silinmiyor. Nerede adalet? O küçük dediğiniz esnaf bu ülkenin bel kemiği. Esnaflarımız, bu zor günlerde borçlarını faizle yapılandıran, zor şartlar sunularak verilen kredileri unutmayacak ve sandıkta hesabını soracak” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat