GÜVENİR'DEN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI!

Genel 22 Aralık 2021 22:01
Videoyu Aç GÜVENİR'DEN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI!
A
a
CHP Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak can veren şehitlerimiz ile ilgili anma mesajı yayınladı.

Osmanlı Devleti'nin kendi topraklarını korumak amacıyla Rusya'ya başlattığı Sarıkamış Harekatı'nda donarak şehit olan Mehmetçiğin 108. ölüm yıldönümü dolayısıyla Mevlüt Güvenir yazılı açıklamalarda bulunarak tüm Türkiye'ye baş sağlığı diledi.

"Düşman ile karşı karşıya gelemeyen"

Mevlüt Güvenir açıklamasında;"1914 yılının soğuk bir Aralık gecesinde başlayıp 1915 yılı Ocak ayında tarihimizin en acı kayıplarıyla sonlanan Sarıkamış Harekatı, bugün hâlâ aklımızda. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ruslara karşı yürüttüğü harekatta ne yazık ki askeri hatalardan ve sert iklim koşullarından dolayı on binlerce askerimiz daha düşman ile karşı karşıya gelemeden donarak şehit oldu."dedi. 

"Şehitlerimize minnettarız"

Tüm şehitlerin kalplerde kutsal bir yeri olduğunu vurgulayan Mevlüt Güvenir, "Hangi dönemde, hangi şartta olursa olsun bu vatan için can veren tüm şehitlerimizin her biri hatırımızda, her biri kalbimizdedir. Sarıkamış’ta vatan için donarak can veren şehitlerimizin nezdinde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için can veren eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu vatan onlara minnettar." ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat