Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk kez patlatmalı üretim yapıldı

Genel 1 Kasım 2021 16:02
Videoyu Aç Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk kez patlatmalı üretim yapıldı
A
a

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk kez patlatmalı üretim gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hacıköy Taş Ocağı’nda ilk kez patlatmalı üretim gerçekleştirildi.

Uzun bir sürecin sonunda alınan gerekli izinlerin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hacıköy Taş Ocağı’nda patlatmalı üretim çalışmaları başladı. Patlatmalı üretim yöntemiyle tek seferde yaklaşık olarak 11.000-12.000 ton civarı malzeme elde edilmiştir.

Başkan Albayrak: “Patlatmalı yöntem ile, normalde 15-20 günde üretilecek malzemeyi tek seferde elde ettik”
Aralıklı ve kontrollü olarak patlatmalı üretim çalışmalarının devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “uzun ve yorucu bir sürecin ardından aldığımız gerekli izinlerle birlikte Hacıköy Taş Ocağımızda ilk kez patlatmalı üretim gerçekleştirdik. Patlatmalı üretimle iş makineleriyle 15-20 günde üretilebilecek malzeme miktarını tek seferde üretmiş olduk. Ayrıca işçilik, yakıt, yedek parça ve iş makinelerinin bakımı yönünden de tasarruf sağlamış olduk” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat