HACISALİHOĞLU: “EMEKLİYE HAKETTİĞİ ZAMMI BİZ YAPACAĞIZ!”

Genel 23 Aralık 2021 19:09
Videoyu Aç HACISALİHOĞLU: “EMEKLİYE HAKETTİĞİ ZAMMI BİZ YAPACAĞIZ!”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, emekli maaşları zamları için muhalefetin, TBMM'ye sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hacısalihoğlu, "Emekliyi mutlu edecek zam bizim çabalarımızla gelecek" dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in "Asgari ücret neyse en düşük emekli aylığı da o olmalı" diyerek verdiği kanun teklifi, AKP ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedilince muhalefetten de sert eleştiriler geldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon İl Başkanı Hacısalihoğlu iktidara ver yansın etti. 

"İKTİDAR ELLE TUTULUR BİR MAAŞ VERMEYECEKTİ"

Asgari ücretin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çabalarıyla yükseldiğini belirten Hacısalihoğlu, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e gitmesi, market fiyatlarına gelen zammı gözler önüne sermesi sayesinde asgari ücret şu an bu ücrette. Yoksa bu iktidar halkı dış güçler, manevi duygular diyerek kandırıp, elle tutulur bir maaş vermeyecekti" dedi.

"BİZİM DEDİĞİMİZE GELECEKLER VE EMEKLİYE GEREKEN ZAMMI YAPACAKLAR"

Aynı istikrarın emekli zamlarıyla ilgili de yapılacağını ifade eden Hacısalihoğlu, "Nasıl ki asgari ücreti nihâi sonuca erdirdiysek, emekli maaşını da erdireceğiz. Emeklinin yüzünü güldüreceğiz. Onlar reddedecek biz teklif hazırlayıp, sunacağız. Bizim dediğimize gelecekler ve emekliye gereken zammı yapacaklar. Elbette halk kazanacak, elbette emekli kazanacak, elbette emekçi kazanacak" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat