Hasan Tüzün: “10 Kasım Ulusumuz İçin Ortak Hüznün Tarihidir”

Genel 9 Kasım 2021 19:46
Videoyu Aç Hasan Tüzün: “10 Kasım Ulusumuz İçin Ortak Hüznün Tarihidir”
A
a
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hasan Tüzün mesajında: "Ulusal bağımsızlığımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz gün olan 10 Kasım ulusumuz için ortak hüznün tarihidir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır. Atatürk önderliğinde Aziz Milletimiz Kurtuluş Savaşını kazanarak yepyeni bir çığır açmıştır. 

Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynamıştır. Bizlerin de bugün yapması gereken Atatürk’ü anlamak ve onun ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’ vasiyetine sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi korumak ve yükseltmektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 83. yılında bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz“ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat