HDP’DEN CHP’YE NEZAKET ZİYARETİ

HDP 5 Ocak 2022 12:06
Videoyu Aç HDP’DEN CHP’YE NEZAKET ZİYARETİ
A
a
HDP Bağlar İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı’na nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
HDP Bağlar ilçe Örgütü, CHP Bağlar İlçe Örgütü’ne nezaket ziyaretinde bulundu.  Gerçekleştirilen ziyarette HDP İlçe Eş Başkanı Sümeyye Kırıcı, HDP Bağlar Encümenleri Evin Yelboğa ile Veysi Kuzu ve CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz ile ilçe yönetimi yer aldı.
Ziyarette ülkenin içinde bulunduğu durum, kötü giden ekonomi ve HDP’li belediyelere atanan kayyum ile AKP’li Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun belediye kaynaklarını yanlış kullandığına ilişkin konular masaya yatırıldı.
HDP ve CHP görüşmesinde ayrıca kadına şiddet konusu da ele alınarak İstanbul Sözleşmesi’nin öneminden bahsedildi.
“AKP İŞLERİ DAHA DA KÖTÜ HALE SOKUYOR”
Ziyaretle ilgili konuşan CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “İktidarın kötü yönetimi, bozuk düzeni ilçemizde de derinden hissediliyor. Ekonomik anlamda derin bir krizin içerisindeyiz ve hem ülke hem ilçemiz bu anlamda bir çıkmazın içinde. Bu kötü gidişata ise olumlu yönde hiçbir müdahale olmadığı gibi AKP iktidarı yaptığı müdahalelerle işleri daha da kötü hale sokuyor.” dedi.
“AKP, KAZANILAN HAKKA EL KOYMAYA ÇALIŞIYOR”
“Hem ülke genelinde hem bölgemizde HDP’li belediyelerin AKP tarafından çalındığına da şahit oluyor. Ortada bir hak gasbı var. Tıpkı şu an İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atamaya kılıf aramak gibi insanları terörle suçluyorlar. Bu insanlar işe girerken temiz kağıdı alıp giriyorlar. HDP’li belediye başkanları da aynı şekilde YSK tarafından onaylanarak seçimlere giriyorlar ve belli yerlerde halkın oylarıyla belediyeleri kazanıyorlar. Ancak AKP bu hakka el koymaya çalışıyor. El koydukları yerlerde de büyük bir soygun, kaynakların yanlış kullanımı, israf edilen devlet kaynakları gibi sorunlar yığılarak bir sonraki gelecek belediyeye yük olarak bırakılıyor.”
“İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN YAŞATILMASINDAN YANAYIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaşanabilir bir ülkenin nasıl olacağı hakkında konuştuklarını da belirten CHP’li Yavuz son olarak, “İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmanın ne kadar yanlış olduğunu, sözleşmeden kopuşun canilere, şiddet savunucularına cesaret verdiğini de ele aldık. Biz, İstanbul Sözleşmesinin yaşatılması ve uygulanmasından tarafız” diyerek HDP’li heyete ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ederek sözlerini noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat