HERAEUS HOLDİNG’İN HİSSELERİNE İHTİYATİ TEDBİR KONULDU

Genel 4 Ocak 2022 15:45
Videoyu Aç HERAEUS HOLDİNG’İN HİSSELERİNE İHTİYATİ TEDBİR KONULDU
A
a
Almanya’nın en büyük aile şirketlerinden biri olan Heraeus Holding’in hisselerine ihtiyati tedbir konuldu. Kararın Heraeus Tokmak AŞ.’nin kurucu ortaklarından Mustafa Nedim Tokmak’ın mirasını korumak için bu kararı aldığı öğrenildi. 

Heraeus Holding’in Türkiye ve bütün Ortadoğu’ya hitap eden 1969 yılında Mustafa Nedim Tokmak tarafından kurulan ve 1999 yılında Heraeus Tokmak AŞ. olarak faaliyet göstermektedir.
Almanya’nın en büyük 10 aile şirketlerinden biri olan 40 ülkede 14,800 çalışanı olan Heraeus Tokmak AŞ.’nin kurucu ortaklarından Mustafa Nedim Tokmak’ın vefatından sonra mal varlığının belirlenmesi ve korunması için açılan tereke dosyasındaki hakim, Mustafa Nafiz Delen’in bu şirketteki hisselerine ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi. Şirketin, Alman ortaklarında büyük rahatsızlık yarattığı ifade edilen bu karara Mustafa Nafiz Delen tarafından itiraz edilmişse de mahkemece tedbirin devamı yönünde karar verildiği ve Mustafa Nedim Tokmak’ın mirasını korumak için bu kararın alındığı öğrenildi. 

Mustafa Nedim Tokmak’ın yasal mirasçıları olan öz yeğenleri tarafından açılan davanın sonucu merakla bekleniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat