İKTİDARI GÖNDERMENİN ZAMANI GELDİ

Genel 12 Ekim 2021 19:09
Videoyu Aç İKTİDARI GÖNDERMENİN ZAMANI GELDİ
A
a
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Hatay İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Parti binası önünde karşılanan vekiller, CHP’nin Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar tarafından düzenlenen basın açıklamasına katıldı.  
CHP’nin iki milletvekilini Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden CHP’nin Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, “Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekilimiz Yıldırım Kaya’ya sizler adına hoş geldiniz diyorum. Ziyaretleri bizlere güç kattı ve moral oldu. Halkımızın karşı karşıya kaldığı ağır ve derin sorunları iktidar önemsemiyor. Çünkü iktidar halktan koptu. Halkın dertleri, aç olması onları ilgilendirmiyor. Onların ilgilendiği tek şey aileleri, çocukları, kendi gelecekleri, kendi besleme müteahhitlerin kazancı, kendi çevreleri ve onların zenginliği. Vatandaşı açlığa mahkûm eden, onları aşağılayan, ötekileştiren, toplumu kutuplaştıran, hatta düşmanlaştıran bu iktidarın, demokrasiyi ortadan kaldıran, hukuku yok sayan bu yönetimin değişmesi gerekiyor ve biz bunu değiştireceğiz. Halkın, ve tüm demokrasi güçlerinin ülkenin aydınlık yüzleri gençlerimizin ve kadınlarımızın el ele vermesiyle bunu değiştireceğiz. İktidarı göndermenin zamanı geldi. Biran önce göndereceğiz. Biz buna inanıyoruz. CHP tarihte hiç olmadığı kadar hem genel merkeziyle hem örgütleriyle hem de partilileriyle buna inanmış durumda. Güzel günler çok yakında” dedi.
Mevcut iktidarın toplumun ihtiyaçlarını haykıranları terörist ilan ettiğini ifade eden CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise, “Biz bugün kadim topraklardayız, Hatay’dayız. İktidara giden yolun Hatay’dan geçtiğini bizler biliyoruz, sizler de bu bilinçtesiniz. CHP, dostlarıyla birlikte iktidara yürüyor. Ama bu yürüyüş Hatay’da birlik, beraberlik ve güçlü bir duruş şeklinde sergilenirse işte o zaman bu hedefimiz gerçekleşmiş olacak” şeklinde konuştu.
CHP Meclis Üyesi Ali Mahir Başarır da, seçimde mevcut iktidara fark atacaklarını belirterek, “Seçimde yeni bir tarih yazacağız. Bu ülkeye bir gelecek lazım. Onu biz yapacağız, namuslu insanlarla yapacağız. Bu konuda sizlere güveniyoruz. Sizlere inanıyoruz. Sizlerle beraber başaracağız ve cesaretle esaretten kurtulacağız. Burada olduğum için mutluyum. Ne zaman çağırırsanız emrinizdeyim. Mersin, Hatay, Adana bir bütündür bizim için” derken, seçim günü sandıkları koruyacaklarını, İstanbul’da olduğu gibi herkesin görev alacağını ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat