İL BAŞKANI AĞAÇ “ ÇANAKKALE BAĞIMSIZLIĞI ATARDAMARI SAYANLARIN, EŞİTLİĞE, ADALETE, ÖZGÜRLÜĞE DÜŞKÜN OLAN AŞIKLARIN CENNETİDİR”

Genel 17 Mart 2021 15:29
Videoyu Aç İL BAŞKANI AĞAÇ “ ÇANAKKALE BAĞIMSIZLIĞI ATARDAMARI SAYANLARIN, EŞİTLİĞE, ADALETE, ÖZGÜRLÜĞE DÜŞKÜN OLAN AŞIKLARIN CENNETİDİR”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ağaç, “Çanakkale, bağımsızlığımızı milli karakterimizin değişmez parçası olarak bütün Dünya’ya gösterdiğimiz ve bizden kat be kat güçlü olan düşmanlarımızı Çanakkale geçilmez! Diyerek bozguna uğratıp yazdığımız bir gerçektir.” Dedi. 

 CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç mesajında şunları söyledi: “Çanakkale ne bir destan ne de bir efsane O bir gerçek. İsimsiz kahramanların toprağı. Bucak bucak yurdun her köşesinde tek bir amaç uğrunda şehit ve gazi olmak için gelenlerin vatanı. Bağımsızlığı atardamarı sayanların, eşitliğe, adalete, özgürlüğe düşkün olan aşıkların cennetidir. Çanakkale bağımsızlığımızın altın anahtarıdır. Çanakkale bir anahtardın ya sen geleceğin istiklaline açılacak ya da düşmanın kolundan teslim olduracak. Ya özgürlüğü tattıracaktın yurduma ya da karartacaktın Dünyamızı büyük kara bulutlarla. 18 Mart günü dayandığında kapıya, yurdun her köşesi doğusu batısı kuzeyi güneyi bir oldu tek yürek tek can tek kılıç koştu Çanakkale’ye. İnsan için en önemli varlığı canıdır ya hani onlar o canı Çanakkale’ nin alacağını bile bile sadece tek düşünce “Vatan Sağ Olsun” diye gittiler. Damarında asil kanı taşıyan hiçbir insan Anadolu’ da kalmadı. Hepsi Çanakkale’ ye, koştular. Üniversiteler boşaldı ev bark boşaldı. Gelibolu, Anafartalar, Conkbayırı canlandı. Kurtarıcılarını gördükçe canlandı. 

 Milletimizin ezelden beri gelen bağımsızlık tutkusunun destansı sayfalarından birisi olan Çanakkale Deniz Zaferinin 106.ncı yıldönümünü kutlarken; maalesef uzunca bir süredir Atatürk'süz Çanakkale zaferi kutlamalarının moda ve alışkanlık haline getirildiğine üzülerek şahitlik ediyoruz. İktidardaki siyasi güç; uzun zamandır her zemin ve ortamda Atatürk'ü yok saymaya, unutturmaya, hafızalardan sildirmeye ve sıradanlaştırmaya gayret ediyor. Ama bu uğraş nafiledir, çünkü bu millet bu sinsi siyasi kurnazlığı yemez, kabul etmez. Büyük önderin dünya ve ülke sahnesine bir yıldız gibi çıktığı ve aslında ulusumuzun hem büyük bir zafer hem de çok büyük bir komutan ve lider kazandığı çanakkale zaferi; bu açıdan da çok önemlidir. Çanakkale zaferimizin yıl dönümünde: başta ulu önderimiz, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum"dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat