İNTİHAR VAKALARI VE ANTİDEPRESAN KULLANIMI ARTIYOR BAŞKAN TOPÇU: “BU SADECE PSİKOLOJİK DEĞİL, TOPLUMSAL BİR SORUNDUR”

Genel 23 Şubat 2021 12:42
Videoyu Aç İNTİHAR VAKALARI VE ANTİDEPRESAN KULLANIMI ARTIYOR BAŞKAN TOPÇU: “BU SADECE PSİKOLOJİK DEĞİL, TOPLUMSAL BİR SORUNDUR”
A
a
Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, ülkedeki intihar vakalarına ve antidepresan artışına dikkat çekti. Topçu, “bu toplumu bu hale getirenler utansın” dedi.
Koronavirüs nedeniyle ekonomik kriz daha da derinleşti. Son 2 ayda işini kaybeden ve geçim sıkıntısı yaşayan 95 vatandaş canına kıydı. 2020 yılında 99 bin 588 esnafın dükkânı ve 40 bin 735 şirket kapandı, gerçek işsiz sayısı ise 10.7 milyona ulaştı. Bir hanede bir değil, birden fazla kişi borçlu. Antidepresan ilaç kullanımında ise yüzde 9.6’lık bir artış yaşandı. Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu da bu durumu ele aldı.

“SORUMLUSU KÖTÜ YÖNETİMDİR”

Başkan Topçu, “Ekonomik kriz ve geçim kaygısı insanların psikolojisini, ruh halini yerle bir ediyor. Bir insan gün kendisinin, ailesinin fiziksel ihtiyaçlarını karşılayamazsa bunalıma girer. Bunun sonucu da ne yazık ki istenmeyen boyutlara varır. Hükümetin bunu görmesi, önlem alması lazım ancak biz söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. İnsanlar geçim derdinden, borçtan hayatına son veriyor. Yaşamının baharında gençlerimiz antidepresan ilaçlarla ayakta kalmaya çalışıyor. Bu sadece başlı başına psikolojik sorundan ziyade toplumsal bir sorundur ve bu soruna yol açan ise kötü yönetimdir. Zaten kıt kanaat geçinmeye çalışan millet üstüne bir de her gün hakaret, küfür ve azar işitiyor. Böyle bir toplumun akıl sağlı nasıl yerinde olsun?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat