İranlı mucitler, şeker hastalarına özel cihaz üretti

Dünya 30 Ekim 2021 13:56
Videoyu Aç İranlı mucitler, şeker hastalarına özel cihaz üretti
A
a

ABD’de altın madalya alan İranlı mucit Seyed Salman Seyidin, şeker hastalarına özel cihaz üretti.

ABD’de altın madalya alan İranlı mucit Seyed Salman Seyidin, şeker hastalarına özel cihaz üretti.
2019 yılında Amerika'da altın madalya alan mucit, Van'da şeker hastaların yarasını iyileştiren cihaz üretti.

Verilen bilgilere göre; Amerika'nın Silikon valisinden altın madalya alan mucit Seyed Salman Seyidin, ürettiği cihazı ile diyabet hastalarının yaralarına iyi geldiğini vurguladı. 2021 Teknofest fuarında gümüş madalya kazandı.
Uluslararası patenli bir cihaz olduğunu belirten Selman Seyidin, Amerika'nin Silikon Valisinden altın madalya aldığını, Tıp fakültesinde okuyan ortaklarıyla  "Hennaneh Azimi Zonuzi ve Arman Ghayourvahdat" ile birlikte bu cihazın sonuçlarının denetimi yapıldığı açıklandı.

Medwave işletmesi bünyesinde üretilen şeker hastaları makinesi hakkında bilgi veren diğer mucitleri "Zeynab Abedini Moghanaki ve Maryam Baradarania" Diyabet (Şeker) hastası olan ve vücudunda yaraları iyileştirmeye yarayan cihaz, Türkiye'nin Van ilinde üretime geçilmesi gerektiğini açıklayan Mucit Arman Ghayourvahdat:"Ektromanyetik bir alanla çalışan bu cihaz, Havanın oksijeninden iyon üretiyor. Negatif iyonu toplayarak hastanın yaralı bölgesine üfürme sistemiyle iyileşmesini sağlıyor... Her gün 15 dakika bu işlem yapılır ise; 20 gün içerisinde şeker hastalarının iyileştireceği ifade ediliyor.
Hennane Azimizonouzi:”Bu cihaz uzman doktorlar tarafından denenmiş ve Van bölge   hastanesinde  hastaya uygulanmıştır. Doktorların ayaklarının kesileceğini ve yürümeyeceğini dile getirmesi akabinde bir doktorunda bu cihazı denemek istemesi üzerine, cihazın hastayı iyileştirdiği gözlemlenmiştir.” dedi.

Birkaç hastanın üzerinde denen bu cihaz Medwave firmasında prototip üretildiğini ve CE ve İSO 9001 belgelerinin alındığını söyleyerek, yakın zamanda seri üretime geçileceği açıklandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat