İŞ İNSANI ALACA’DAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Genel 5 Haziran 2021 13:12
Videoyu Aç İŞ İNSANI ALACA’DAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
A
a
Gelecek Partisi’nde Siyasi İşler Başkanlığı yürüten Mersinli iş insanı Hakan Alaca, vatandaşların yardıma ihtiyacı kalmayarak kendi geçimini sağlayacağı bir ortam için çalıştıklarını söyledi.

Pandemi süreciyle birlikte gerek esnaf gerek vatandaşlar oldukça zorlu bir süreçten geçti. Milyonlarca insan işinden, aşından oldu. Özellikle son dönemde, tam kapanma kararı ile birlikte vatandaşlar yardıma muhtaç hale geldi. Bu süreçte ise ihtiyaç sahibi insanları yalnız bırakmayarak onlara yardım eli uzatanlar da oldu. O isimlerden biri de Gelecek Partisi’nde Siyasi İşler Başkanlığı görevinde bulunan Mersin’in iş insanlarından Hakan Alaca’ydı.

Tam kapanma kararı öncesinde ve tam kapanma süresi boyunca 200’den fazla aileye, bir elin verdiğini öteki elin görmeyeceği şekilde yardım çeki dağıtan Alaca, Mersin’de ihtiyaç sahibi vatandaşların umudu oldu.

“AMACIMIZ İHTİYAÇ KALMAMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTIR”

Yaptığı yardımlara ilişkin konuşan Alaca şu ifadeleri kullandı:
“Tüm dünyada olduğu gibi bizi de fazlasıyla etkileyen ve insanlarımıza zor zamanlar yaşatan pandemi dönemi, aslında hepimizin dayanışma içinde olması gereken zor bir sınavdır. Bizler daha önce de olduğu gibi bu dönemde de bize ihtiyaç duyan yurttaşlarımızın yanında olmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık ve de yapmaya devam edeceğiz. Lakin buradaki asıl mesele geçici değil daha kalıcı çözümler üreterek, anlık ihtiyaç gidermekten ziyade ihtiyaç kalmamasını sağlamaya çalışmaktır. Bunun için de hem devlet büyüklerimizin hem de vatandaşlarımızın inisiyatifi ve çabası elzemdir. Bu doğrultuda bizler de elimizden geleni yapacak ve daha önceden olduğu gibi insanlarımızın yanında olabilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat