Işıklarda uyu…

Genel 7 Haziran 2021 13:12
Videoyu Aç Işıklarda uyu…
A
a
Türk fizikçi, bilim insanı, siyasetçi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün oğlu Erdal İnönü’yü doğum gününde anan CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi ve Mersin Kadın Grubu Sözcüsü Cavidan Demirağ, bir mesaj yayınlayarak, “güzel insan merhum Erdal İnönü Onursal başkanımı saygıyla,özlemle,rahmetle anıyorum” dedi.

Demirağ mesajında, “Işıklarda uyusun Dogum gununde Merhum saygideger büyüğüm  Erdal İnönü’yü anarken hala umut besliyorum. 22 yil onceydi. Yıl 1999 mevsimlerden sonbahar. Yer İstanbul İTÜ Maçka Kampüsü Konferans Salonu. CHP Çalıştayı’nın Adı, 21 YÜZYILDA SİYASETTE KADIN. Çalıştay Katılımcıları Bendenizin de  içinde olduğu 29.dön. CHP PM ve MYK üyeleri, CHP Genelbaşkanımız sayın Altan Öymen, Avrupa ülkelerinden gelen Sosyalist Enternasyonel üyesi Partilerin Kadın yöneticileri,kadın Milletvekilleri ve kadın bakanları Onur konuğu CHP Onursal Başkanı merhum Sayın Erdal İnönü. O gün CHP açısından ve biz kadın siyasetçiler açısından tarihi bir gündü.
Neden mi?

Açılış konuşmasını yapan merhum Erdal İnönü davetimize icabet etmiştir ve konuşmasında Siyasette Kadının önemini derin derin anlatmıştı. Avrupalı kadın siyasetçiler ve bizler hayranlıkla dinlemiştik ve Chp de iyi şeyler olacağı umudumuz artmıştı.
Devamında Konuk Bakan ve milletvekili kadınlar ülkelerinde siyasette kadın oranını nasıl %40,%50 ve daha yukarılara çıkardıklarını teker teker kürsüye çıkarak anlatmışlardı.O günlerde Chp ‘de cins kotası %25 di fakat şimdi %33 de olduğu gibi sadece yönetim kademelerinde uygulanıyor. Biz bunun değişmesini istiyorduk..
Gün boyunca süren çalıştayda farklı AB  ülkelerinden gelen kadın siyasetçileri dinledik.Kahve molalarında her biri ile tek tek tanıştık ,sorular sorarak sohbet ettik.
Gerçekten umudum artmıştı. 2000 den 2021 lere geldik, hala umut besliyorum..
Son seçimlerde bu konuda mücadelenin ne kara eksik kaldığını üzülerek izledim yaşadım gördüm. Bu duygu ve düşüncelerimi paylaşarak güzel insan merhum Erdal İnönü Onursal başkanımı saygıyla,özlemle,rahmetle anıyorum. Herşey Çok Güzel Olacak inancımla” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat