İŞSİZ SAYISI 8 MİLYONU GEÇTİ; ÜLKE DEĞİL KENDİLERİ BÜYÜYOR

Genel 17 Eylül 2021 21:26
Videoyu Aç İŞSİZ SAYISI 8 MİLYONU GEÇTİ; ÜLKE DEĞİL KENDİLERİ BÜYÜYOR
A
a
BOZKIRIN TEZENESİ NEŞET ERTAŞ “KENDİ KENDİSİNDEN UTANMAYAN, YERYÜZÜNDE HİÇ KİMSEDEN UTANMAZ.” SÖZÜNÜ HALKINDAN UZAKLAŞAN SARAY İKTİDARLARINA SÖYLEMİŞ

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir’de yaptığı konuşmada dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına ulaştık sözlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getirerek, “Erdoğan saraydan bakınca gözü beşli çeteyi, kendi ailesini ve yağdanlıklarını görüyor. Onlar da yüzde 21,7 değil yüzde bin büyüdüler, servetlerine servet kattılar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Erdoğan’ın Kırşehir’de yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına ulaştığı sözlerini eleştirdi.

Milletvekili Yıldırım Kaya, “Ahilik dayanışmanın, paylaşmanın, hoşgörünün, dürüstlüğün adıdır; her şeyin en iyisini, en güzelini, en kalitelisini yapma ve yetiştirme felsefesidir. Bu felsefeyi anlayamayan iktidarlar sahipleri halkını felakete götürür. Tıpkı bugün olduğu gibi. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir’de yaptığı konuşmada, dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına ulaştığımızı söylüyor.  Biz bu açıklamadan, kamu ihalelerini verdiği beşli çetenin dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına ulaştığını anlıyoruz. Çünkü TÜİK’in rakamlarına göre 21,7 büyüme oranına ulaşan ne esnaf var, ne çiftçi var, ne köylü var ne de ücretli çalışan var” dedi.
Gerçek işsizlik oranının yüzde 23,6’ya çıktığını, işsiz sayısının ise 8 milyon 460 bine ulaştığını üzülerek dile getiren Kaya, “Vatandaşın bankalara borcu 1 trilyonu aştı. İcradaki dosya sayısı 22 milyon 880 bin oldu. Konut fiyatları yüzde 29 arttı. Hem üretim hem de ihracatta rekor kırdık dedikleri sanayi sektöründe istihdam 287 bin kişi, inşaat sektörünün ise istihdam 60 bin kişi azaldı. Taksitle konut almak isteyen vatandaşın Toplu Konut İdaresine (TOKİ) olan borçları 26,4 milyar liraya çıktı. Memura, işçiye ücret zammı yüzde 5 düzeyinde kaldı.

Erdoğan saraydan bakınca gözü beşli çeteyi, kendi ailesini ve yağdanlıklarını görüyor. Onlar da yüzde 21,7 değil yüzde bin büyüdüler, servetlerine servet kattılar. 
Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş “Kendi kendisinden utanmayan, yeryüzünde hiç kimseden utanmaz.” sözünü halkından uzaklaşan saray iktidarlarına söylemiş. Erdoğan bunun bile anlayamamış!

Erdoğan’ın kendisi de Türkiye'nin ve milletin felaket içinde bulunduğunu itiraf etmiş. İktidarlar gelip geçicidir, milleti felaketten kurtaracak, aydınlığa çıkartacak vatanını milletini seven, kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayan vatan evlatları elbet çıkacak” şeklinde konuştu.  
Kaya, fahiş fiyat artışların herkesin belini büktüğünün altının çizerek şunları kaydetti; “Meyve sebze diyarında, meyve sebze yemek lüks oldu. Erdoğan hala, "Maliyetleri düşürmek ve fırsatçılarla mücadele etmek suretiyle en kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak, raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz." diyor. 20 senedir tek başına iktidardasın, hala muhalefetteymiş gibi konuşuyorsun. Fiyatları düşürdün, fırsatçılarla mücadele ettin de elini tutan mı oldu… Fırsatçılar zaten senin yanı başında, çeşmenin başını tutmuşlar!

Erdoğan şeker pancar fiyatlarında %25 fiyat artışı yapıldığını söylüyor, ancak enflasyon oranı yüzde 40’a çıkmış. Gübreye yüzde 60 zam yapılmış, akaryakıt ürünlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 54, yüzde 78 ve yüzde 189 oranında artırılmış.
Çiftçi gübre alamaz, mazot alamaz halde… Çiftçi aldığı krediyi ödeyememiş,  traktörüne, tarlasına haciz gelmiş.
Erdoğan bir hayal dünyasında yaşıyor. “Benden sonrası tufan.” diyerek halkı kandırmaya çalışıyor. Ancak bu milletin boş laflara karnı tok… Artık bu yalanlara kimse inanmıyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat