İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHİNE TEPKİ TDP’Lİ CAMALOVA: “KADIN HAKLARININ YOK SAYILMASIDIR”

Genel 20 Mart 2021 22:05
Videoyu Aç İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHİNE TEPKİ TDP’Lİ CAMALOVA: “KADIN HAKLARININ YOK SAYILMASIDIR”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Çankaya Kadın Kolları Başkanı Venera Camalova, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Gece geç saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldığı duyuruldu. Karara ilişkin Türkiye Değişim Partisi Çankaya Kadın Kolları Başkanı Venera Camalova’dan açıklama geldi. Camalova şunları söyledi:

“KABUL EDİLEMEZ”

“İstanbul Sözleşmesi uygulanması gerekirken, bir gece tek bir adamın attığı imza ile sözleşmeden ülkece çekilmemiz üzücü ve utanç verici. Her gün başına 3 kadın öldürülüyor artık bu ülkede ve bu ülkenin kadınlarının yarını belli değil. İstanbul Sözleşmesi ise buna karşı bir önlem, caydırıcı bir unsur. Ama farklı emellerle, farklı ideolojik düşüncelerle ortadan kaldırılmak isteniyor. Bu asla kabul edilemez. Sözleşmenin feshi kadın haklarının yok sayılmasıdır, şiddete yol vermektir. İstanbul Sözleşmesi uygulansın, İstanbul Sözleşmesi yaşatılsın. Çünkü İstanbul Sözleşmesi yaşatır!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat