İYİ Parti Edirne İl Başkanı Demir:” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlamanın Coşkusu İçindeyiz”

Genel 22 Nisan 2021 21:25
Videoyu Aç İYİ Parti Edirne İl Başkanı Demir:” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlamanın Coşkusu İçindeyiz”
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir mesajında: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümü ve Aziz Milletimizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusu içindeyiz.

 Milli iradeyi temsil eden Yüce Meclisimizin açıldığı ve ilk toplantısını yaptığı 23 Nisan 1920 günü “Egemenliğin Millete Ait Olduğu”  ilkesi hayata geçirilmiş ve Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ateşi engel tanımaz, bitip tükenmez bir şevk ve heyecana dönüşmüştür. Toprakları işgale uğramış ve esarete mahkum edilmek istenen Milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Meclisimiz Milli İradenin istinatgâhı olmuştur.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü Ülkemiz ve tüm Dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan ederek geleceğimizin teminatı olan çocuklara duyduğu inancı ve Dünya barışına verdiği değeri göstermiştir. Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olma özelliğiyle, Dünya çocuklarıyla birlikte kutladığımız bu bayram ile dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenmekte ve tüm insanların huzur ve barış içinde yaşayacakları bir dünyanın temelleri atılmaktadır.
  
Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, Birinci Meclis’in muhterem üyelerini, kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden fedakar Gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, mutluluğunuzun, sevincinizin ve ümidinizin daim olmasını diliyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat