İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI EKREM DEMİR, “Çanakkale vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin kahramanlık öyküsüdür”

Türkiye 17 Mart 2021 16:09
Videoyu Aç İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI EKREM DEMİR, “Çanakkale vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin kahramanlık öyküsüdür”
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Savaşının tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biri olduğunun altını çizen başkan Demir mesajında, “Tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır. Kısacası; vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin destanı ve kahramanlık öyküsüdür. Ve bu uğurda can veren şehitlerimiz birer onur abidemizdir. Bugün bizlere düşen ise, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı duygularla, düşüncelere sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir. Diger yandan Genel başkanımız sayın Meral Akşener

18 Mart Şehitleri anma gününde Çanakkale’deki anma törenlerine katılacağından Edirne il Başkanlığı olarak bizde komşu ilimiz Çanakkale de genel başkanımızın yanında olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 106.yıl dönümü nedeniyle, vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferin gururunu milletimize yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat