İYİ PARTİ İKTİDARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR BAŞKAN SARIBAŞ: “CUMHUR İTTİFAKI’NDA BİR TANE MESUT ÖZİL YOK MU?”

Türkiye 29 Ocak 2021 15:49
Videoyu Aç İYİ PARTİ İKTİDARIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR BAŞKAN SARIBAŞ: “CUMHUR İTTİFAKI’NDA BİR TANE MESUT ÖZİL YOK MU?”
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Uygur Türklerini hatırlattı. Sarıbaş, “Cumhur İttifakı’nda bir tane Mesut Özil yok mu?” diye sordu.

Doğu Türkistan’da Çin zulmünden kaçan Uygur Türkleri, dünyanın çeşitli ülkelerine dağıldı. En çok tercih edilen yerlerden biri de Türkiye oldu. Ancak Türkiye ile Çin arasında imzalanan suçluların iadesi anlaşması nedeniyle Türkiye'de yaşayan Uygur Türkleri endişeli bir bekleyiş içerisinde. Bu endişe İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş tarafından bir kez daha hatırlatıldı. 

“HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR?”

İktidara ve Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’ye seslenen Başkan Sarıbaş, ABD’nin dahi Çin’in yaptığı davranışı ‘soykırım’ olarak nitelediğine dikkat çekerek, “İktidar partisi AKP neden Uygur Türkleri ile ilgili tek kelime etmiyor? Hadi iktidarın geçmişini biliyoruz, milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen bir zihniyetten tepki görmemek bizi şaşırtmıyor da onun ortağı MHP’den neden tek bir ses bile çıkmıyor? Soydaşlarımız katledilirken, iade korkusu yaşarken, göz göre göre ölümlerini izlemek vicdanlarını hiç mi sızlatmıyor. Tek bir şey sormak istiyorum. Yerli ve milliyiz diyen Cumhur İttifakı’nda bir tane Mesut Özil yok mu? İşinde gücünde sporuyla ilgilenen bir futbolcunun gösterdiği cesareti gösterebilecek bir tane yiğit yok mu?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat