İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Ramazan Ayı Mesajı

Genel 12 Nisan 2021 14:58
Videoyu Aç İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Ramazan Ayı Mesajı
A
a

Değerli Isparta’lı hemşerilerim ve ülkemizin her köşesinden vatandaşlarım; bir Ramazan ayını daha hep birlikte milletçe idrak ediyoruz.

Ramazan Ayı, Isparta’mıza, memleketimize, bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.

İnsanlığın çok zorlu bir zamandan geçmeye devam ettiği; gerek ülkemizde, gerekse tüm dünyada insanların hastalığa karşı mücadele verdiği salgın sürecinde, Ramazan Ayı’nı bir kez daha idrak ediyoruz.

Yüce Allah milletimizin ve tüm insanlığın yardımcısı olsun. Yakınlarını kaybedenlere sabır versin. Salgında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum.
Rabbim, canları pahasına meşakkatle çalışan sağlık çalışanlarımıza, salgın zamanı hayatlarını ortaya koyarak toplumda huzur ve güveni tesis etmeye devam eden polislerimize ve askerlerimize, her zorluğa rağmen gençlerimizin eğitimlerinin aksamamasına gayret eden öğretmenlerimize, salgın ortamında dahi milletimizi habersiz bırakmamak için çalışan bütün basın çalışanlarımıza ve sayamadığımız salgınla mücadelede aktif görev alan tüm çalışanlara güç, kuvvet ve dayanma gücü ihsan eylesin.
Tüm inananların, dostça kardeşçe; bereketi hem sofralarında hem de kalplerinde hissedecekleri hayırlı ve mutlu bir Ramazan Ayı geçirmeyi nasip etsin.
Ülkemizin ekonomik olarak da zor günlerden geçtiği, vatandaşlarımızın yoksullukla sınandığı, esnafımızın çalışamadığı, pek çok vatandaşımızın işini kaybettiği şu günlerde, ekmeksiz, aç insan kalmasın vatanımızda! Rabbim esnafımıza işlerini bir an önce düzeltmeyi nasip etsin, işini kaybedenlere yeniden çalışabildiği günleri en kısa sürede göstersin. Huzura susamış sofralara huzur, bir kuru ekmeğe ihtiyacı olana ferahlık ve çare versin Yüce Rabbim.
Ramazan Ayı, tutulan oruçlarla yoksulların halini daha iyi anladığımız, nefsimizi terbiye ettiğimiz, Rabbimize verdikleri için şükrettiğimiz mübarek bir aydır. Millet olarak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz gereken bu dönemde; darda olan kim varsa yardımcı olacağımız bir ay olsun bu mübarek Ay. Yardımlaşma ve beraberlik içinde Ramazan’ın huzuruna birlikte erelim.
Bizi bir arada tutan ortak değerlerimize her zaman sahip çıkalım tüm vatandaşlarımızla!
Bunlar; tarihimizdir, kültürümüzdür, vatandaşlık bağıyla bağlı olduğumuz devletimizdir, demokratik rejimimizdir, üzerinde yaşadığımız mukaddes vatanımızdır ve uğruna kanlar dökülen ay yıldızlı bayrağımızdır.
Hoşgörü, anlayış ve sevgi içerisinde bir arada yaşama geleneğimiz sürsün!
Allah’ım!
Kalp katılığından, gafletten, dalaletten, nankörlükten, riyadan, iftiradan, vefasızlıktan ve vicdansızlıktan sadece sana sığınırız.
Sen bizleri, gerçek dertlerimizden bizi saptıracak, bizi birbirimize düşürecek fitne ve fesattan koru. Güç yettiremeyeceğimiz bela ve kötülüklerle, kötü kalple bizi imtihan eyleme. Milletimizi kargaşadan, kaygıdan, karışıklıktan uzak tut!
Salgın zamanı tedbiri elden bırakmamamız için bize doğru yolu göster, nefsimizin toplumun iyiliğinin önüne geçmesine izin verme, hepimizin fedakarlıklarda bulunduğu bu günlerde bizlere sabır ver.
Salgınla mücadelede ön saflarda yer alan, canlarını ortaya koyan bütün sağlık çalışanlarımızı koru, ailelerine sağ salim dönmelerini nasip eyle.
Bu mübarek günlerde üst üste gelen kayıplarımız için bizlere dayanma gücü, acılı ailelerine sabır ver Ya Rabbim. Şehit kanları akmasın ve analar şehit haberi almasın.
Gözlerimiz ışık gölü, kalbimiz iman dolu, avuçlarımız dua dolu olsun.
Ramazan Ayımız mübarek olsun, dualarımız kabul olsun.
Şehitlerimizin ruhu şad olsun.
Sevgi ve saygılarımla,
Dr. Aylin Cesur
İYİ Parti Isparta Milletvekili
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat