İYİ PARTİ KRİZ MASASI ESNAFI ZİYARET ETTİ BAŞKAN DEMİR: “ZARAR ÇOK FAZLA”

Genel 6 Temmuz 2021 13:52
Videoyu Aç İYİ PARTİ KRİZ MASASI ESNAFI ZİYARET ETTİ BAŞKAN DEMİR: “ZARAR ÇOK FAZLA”
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından oluşturulan kriz masası ekibi, il genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle etkilenen esnafın zararını yerinde tespit etti.
Geçtiğimiz gün il genelinde meydana gelen sağanak yağış, yoğun dolu ve fırtına nedeniyle yollar, iş yerleri ve evlerin bodrum katları zarara uğramıştı. Yaşanan olayın ardından İYİ Parti İl Başkanlığı’nın oluşturduğu kriz masası harekete geçerek, yağış ve fırtınadan etkilenen esnafın kapısını çaldı. Ziyaret ettiği yerlerle ilgili gözlemlerini aktaran İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir şu ifadeleri kullandı:

“İŞ YERLERİNİN TAMAMU SU ALTINDA KALMIŞTIR”

“Özellikle Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde, gidişte sol yönde olan iş yerlerinin tamamı su ve çamurdan dolayı yaklaşık bir metre su altında kalmıştır. Eczane, internet kafe, kırtasiye, berber, emlakçı, büfe gibi işlerle iştigal eden hemşerilerimizin zararı çok fazladır.”

“DEVLETİN, VATANDAŞININ YANINDA OLACAĞI GÜN BÜGÜNDÜR”

“İş yerleri zarar gören esnafımızın dükkânlarını gördük, taleplerini dinledik. Bize düşen buradan yetkililere seslenmektir. Palyatif çözümler bularak pandemi dönemimde kapalı olan iş yeri sahiplerini ve dükkânlarını yeni açmak için hazırlık yapan esnafımızı mağdur etmeyiniz.”

“ESNAFIN KREDİ ÖDEYECEK TAKATİ KALMAMIŞTIR”

“Devlet, milleti için vardır. Devletin, vatandaşının yanında olacağı gün bugündür. Sıfır veya düşük kredilerle bu sorun çözülmez. Artık esnafımızın kredi ödeyecek takati kalmamıştır. Zarar ziyan tespiti yapılarak yerel yönetim ve merkezi hükümet tarafından zararlar defaten ödenmelidir. Aksi halde alınacak tedbirler, mağdur esnafımızın yarasına merhem olmayacaktır.”

“YAĞMUR SUYU HATTINIZ SINIFTA KALMIŞTIR”

Son olarak yerel yöneticilere seslenen Başkan Demir, “Büyük bir bölümü bittiğini söylediğiniz yağmur suyu hattınız bu fırtınada sınıfta kalmıştır. Olası afete karşı çözüm olmayacak altyapınızı millet neylesin? Döşediğiniz hatlar, ruhsat verdiğiniz iş yerleri ve dükkânların taban kotundan aşağıda olmadığı taktirde çözüm olmayacak ve buraları her zaman su basacaktır. Ya bodrum katlarına ruhsat vermeyeceksin ya da ruhsat verdiysen tedbirini alacaksın. Öyle saldım çayıra Mevlam kayıra mantığı ile vatandaşımız kaderine terk edilemez. Esnaf haklı olarak yaralarının bir an önce sarılmasını istiyor. Esnafımızdan çok fazla şikâyet var. Bazı iş yerlerine bin, bazı konutlara iki bin TL çamur temizleme yardımı yapıldığı söyleniyor. Ödemesi yapılmayıp atlanan iş yerleri var. Bu paraları kim, neye göre dağıttı? Bu çifte standart, Türk devlet anlayışına yakışmaz. Edirne mülkü idare amiri sayın Ekrem Canalp Valimizin hassasiyetine güveniyor, tez zamanda çözüm üreteceğine inanıyorum. Yarından itibaren zarar gören çiftçimizi ziyaret ederek konunun takipçisi olacağıma da söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat