İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Arzu İmik Kayış, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Genel 17 Mart 2021 13:51
Videoyu Aç İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Arzu İmik Kayış, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI
A
a
İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Arzu İmik Kayış, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çanakkale Zaferi’ni kazandıran atalarımızın kahramanlığını, cesaretini, vatanını savunmak için verdiği onurlu direnişi iyi algılamak ve bu vatan için nelerin feda edildiğini, ne acılar çekildiğini gelecek kuşaklara anlatmak gerektiğini söyleyen Kadın kolları başkanı Kayış, vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanı Çanakkale’de yazdığını belirtti.

Başkan Kayış mesajında şu ifadelere yer verdi:
 “ Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer, binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşları’nda yansıtılan bu ruh, bugün hepimizin kılavuzudur. Tarihe baktığımızda, haksızlığa karşı her zaman dik duran bir milleti görüyoruz. Çanakkale ise bu dik duruşun son yüz yıla damgasını vuran sembolü olmuştur. Bu nedenle Çanakkale’yi iyi anlamalı ve zihnimizden hiçbir zaman çıkarmamalıyız. Orada hayatlarını hiçe sayan atalarımızı iyi tanımamız, o insanların içindeki cevheri keşfetmemiz gerek. Tarihte büyük bir savaşın cephesi olan Çanakkale, bu gün orada hayatını yitiren farklı milletlerden binlerce insanı ile adeta dünyaya barış mesajları veriyor. Onun için Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişte kalan bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz çağdaş medeniyet yürüyüşümüzün de en önemli ilham kaynağıdır.
   Onun içindir ki Çanakkale Zaferi’ni kazandıranların kahramanlığını, cesaretini, vatanını savunmak için verdiği onurlu direnişi iyi algılamak ve bu vatan için nelerin feda edildiğini, ne acılar çekildiğini gelecek kuşaklara anlatmak gerek. Çanakkale Tarihin değiştiği Geleceğin yeniden yazıldığı yerdir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat