İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Kayış,  “İstiklal Marşı, Türk Milletinin Bağımsızlık Savaşını Ölümsüzleştiren, Eşsiz Bir Eserdir”

Genel 11 Mart 2021 17:28
Videoyu Aç İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Kayış,  “İstiklal Marşı, Türk Milletinin Bağımsızlık Savaşını Ölümsüzleştiren, Eşsiz Bir Eserdir”
A
a
İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Arzu İmik Kayış, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.  İYİ Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Kayış mesajında: “ Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken Türk halkı kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy Türk milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı’nı yazmıştır. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, ’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşı, Türk insanını Ulu Önder Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 100. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy ve  bütün İstiklal Kahramanlarımızı ve Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat