İYİ PARTİLİ DEMİR’DEN 3 ARALIK MESAJI “ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLAMIYOR, FARKINDALIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Genel 4 Aralık 2021 11:46
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ DEMİR’DEN 3 ARALIK MESAJI “ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLAMIYOR, FARKINDALIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretlerde bir dokundu bin ah işitti.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli dernekleri ile engelli bireyleri ziyaret etti. Başkan Demir, “Yapmış olduğumuz dernek ve bireysel ziyaretlerimiz tabiri caiz ise “bir dokun bin ah işit” misaliydi.” dedi.

“İNSAN GİBİ YAŞAMAK HAKKIMIZ”

Ziyaretleri ile ilgili konuşan İYİ Partili Demir sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ziyaretlerimiz bizim için oldukça anlamlıydı. Yeri geldi duygulandık yeri geldi bir üniversite hocasından ders alırcasına bilgilendik. Engelli kardeşlerimiz doğdukları dünyada, yaşadıkları ortamda ‘insan gibi yaşamak bizim de hakkımız’ diyor. Engelli kardeşlerimizin bu en tabii haklarını bir lütuf gibi algılamak ise çok büyük haksızlıktır.”

“YAŞAM KONFORLARI ENGELLENMESİN”

Doğuştan spastik engelli Cüneyt Çetin ziyaretinin ise kendisi için oldukça çarpıcı ve Çetin’in kendilerine “Kimse bize acımasın, gördükleri yerde cebimize para sıkıştırmasın. Biz insanız, toplum içerisinde insan gibi yaşamak istiyoruz. Kimse bizim yaşam konforumuzu engellemesin.” dediğini aktardı.

“ENGELLİLER ATANAMAMA ENDİŞESİ İÇİNDE”

Sosyal Bilgiler öğretmenliği üçüncü sınıfta okuyan bir başka engelli vatandaş ile bir araya gelen İYİ Partili Demir, “Öğretmenlik okuyan kardeşimiz de Cüneyt kardeşimle aynı şikâyetleri dile getirdi. Bunun yanında başka bir endişesi daha vardı. “Üniversiteyi bitirmeme az kaldı. Atanamama korkusu yaşıyorum. Engellilere tanınan kontenjan çok az sayıda. Dolayısıyla endişeleniyorum.’ dedi.” ifadelerini kullanarak engelli vatandaşların yaşadığı bu duruma dikkat çekti.

“ÇEVREDEKİ OLUMSUZLUKLARDAN ŞİKÂYETÇİLER”

Bir markette iş bulan Buket’i de ziyaret eden İYİ Partili Demir, “İş yerinde ziyaret ettiğimiz Buket kızımız kısmen de olsa biraz daha şanslı gibi. Çünkü o bir markette kendine iş bulmuş ve çalışıyor. Ancak Buket kızımız da çevredeki olumsuzluklardan şikâyetçi. Kaldırımlar engellilere uygun değil. Otobüsler engellilerin binebileceği durumda değil. Engelli asansörleri maalesef yok. Engelli rampası olmadığı gibi olanlar da çok dik. Kısacası insanca yaşayabilecekleri bir ortam istiyorlar.” dedi. 

“İKTİDARIMIZDA İSTEKLERİNİZİN TERCÜMANI OLACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

Başkan Demir son olarak, engelli vatandaşlara söz verdiklerini vurgulayarak, “Biz de kendilerine söz verdik. İsteklerinizin tercümanı olacağız. İktidarımızda size sizlerin hak ettiği şekilde yaşam koşullarımızı sağlayamazsak Rabbim bize iktidarı nasip etmesin dedik. Sorunlarının artık takipçisi olacağız. Bundan sonra sadece senede 1-2 gün değil fırsat buldukça ziyaretinize geleceğimizin sözünü verdik. Bundan böyle Engelliler Günü’nü kutlamıyoruz. Farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Misafirperverliklerinden dolayı dernek başkanlarımıza, dernek üyelerine çok teşekkür ediyor, hepsini en derin saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat