İYİ PARTİLİ KAYIŞ’TAN URFALI MERVE’YE DESTEK “İYİ Kİ VARSIN MERVE”

Genel 7 Temmuz 2021 12:03
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ KAYIŞ’TAN URFALI MERVE’YE DESTEK “İYİ Kİ VARSIN MERVE”
A
a
İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, Şanlıurfa’da 13 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar’ın sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

Şanlıurfalı, 13 yaşındaki hentbolcu Merve Akpınar, “İlk başladığımda sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın diyerek beni dışladılar. Sonra ben de 'hayır ben neden oynamayayım' dedim. O zaman kendime bir söz verdim. 'Köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim' diye. Hem kendim çalışacağım hem kendi mesleğimi yapacağım hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, hiç bırakmayı da düşünmüyorum.” sözleri Türkiye’nin gündemine oturdu. Minik Merve’ye birçok destek mesajı geldi. O destekten biri de İYİ Partili Arzu İmik Kayış’a aitti.

“CESARET VE AZMİN ÖRNEK OLACAKTIR”

İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Merve’miz konuşmasıyla ülkemizdeki bütün kız çocuklarının umudu oldu. 13 yaşındaki minik bir kızın kocaman yüreğindeki cesaret ve azim, zor şartlarda olan, baskı altında olan diğer herkese örnek olacaktır.  Merve gibi kızlarımızın inancı ve cesaretiyle hem karanlık zihinlere karşı mücadele direnci artıyor hem de spor çok daha güzelleşiyor. İyi ki varsın Merve” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat