İYİ PARTİLİ SARIBAŞ: “DEPREM, SADECE YILDÖNÜMÜNDE AKILLARA GELMEMELİ”

Türkiye 23 Ocak 2021 16:49
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ SARIBAŞ: “DEPREM, SADECE YILDÖNÜMÜNDE AKILLARA GELMEMELİ”
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Elazığ merkezli yaşanan ve Malatya’yı da derinden sarsan depremin yıl dönümünde açıklamada bulundu.
24 Ocak Elazığ Depremi’nin üzerinden 1 yıl geçti. İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Malatya’yı da derinden etkileyen depremle ilgili konuştu. Sarıbaş şunları söyledi:

“GÖZ GÖRE GÖRE BU ACIYI TEKRAR YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”

“Elazığ’da meydana gelen deprem bölgemizi ağır yaraladı. Yapıların ne kadar bilinçsiz, temellerin ne kadar önemsiz bir şekilde atıldığı bir kez daha yüzümüze tokat gibi çarptı. Allah bir daha yaşatmasın ancak bu gerçeğe karşı önlem almazsak daha büyük acılar yaşayacağımız aşikar. 6.8’lik Elazığ depremi Malatya’yı hatta Suriye’yi Lübnan’ı bile vurdu. Bu da depremin vahametini ortaya koyuyor zaten. Depremde hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu gerçek sadece yıldönümlerinde ya da deprem olduğu zaman akıllara gelmemeli. Deprem için acil çözüm bulunmalı, kentsel dönüşümler sağlam bir şekilde acilen tamamlanmalı. Göz göre göre bu acıyı bir kez daha yaşamak istemiyoruz”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat