İYİ Partili Yıldızlar'dan Bayramiç'te köylünün arazilerine göz koyan şirkete tepki TEMİZ ÇEVREDE YAŞAMA, İNSAN HAKKIDIR 

Genel 17 Mayıs 2021 13:32
Videoyu Aç İYİ Partili Yıldızlar'dan Bayramiç'te köylünün arazilerine göz koyan şirkete tepki  TEMİZ ÇEVREDE YAŞAMA, İNSAN HAKKIDIR 
A
a
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale-Bayramiç'te açacağı bakır ve altın madeni için noterden kamulaştırma için köylülere davet gönderen Cengiz Holding'e tepki gösterdi.

Kalkınma politikaları ile çevre politika ve uygulamaları arasında uyum sağlanarak doğal dengenin korunmasının esas alınması gerektiğine vurgu yapan Başkan Yıldızlar, "Çanakkale-Bayramiç'te bakır ve altın madeni açmak isteyen şirket köylülerin arazilerine göz dikmiş durumda. Ben yaptım anlayışı ile bu işler yürümez. Ülkenin kaynakları, yerel halkın yaşam hakkı yok sayılarak birilerine peşkeş çekilemez. Madencilik faaliyetleri adı altında topraklarımız, su kaynaklarımız, tarımımız, köylerimiz yok oluyor. 
Sağlıklı ve dengeli yaşam hakkı, çevrenin temelidir.  Ekolojik dengenin bozulmasından kaynaklanan iklim değişimi kapsamında zarar görmemek için her türlü tedbir alınmalıdır. Biyolojik çeşitliliği azaltan faaliyetlere asla izin vermeyeceğiz. Temiz ve sağlıklı çevrede yaşama hakkı, insan hakkıdır. 
Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının bütün canlıların da hakkı olduğu anlayışı ile sürdürülebilir çevre, kalkınma ve refah birlikte değerlendirilmelidir. Çevreyi kirleten bütün unsurlara karşı en ağır ve caydırıcı yaptırımlar uygulanmalıdır.
Çevreyi koruma ve kullanma konusunda kamu kurumları, özel sektör, yerel yönetimler, üniversiteler, meslek odaları, sendikalar, vakıf ve dernekler ile gerekli koordinasyon sağlanmalıdır" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat