İYİ PARTİLİ YÜKSEL: “GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”

Genel 11 Şubat 2021 11:58
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ YÜKSEL: “GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”
A
a
Yeni anayasa çağrılarını değerlendiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “İnsanların duyduğu rahatsızlığı ötelemek adına, gündemi değiştirmek için böyle bir çalışma yaptıklarını düşünüyorum” dedi.

 Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından gündemine yeni anayasayı aldı. Konuyla ilgili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel de sosyal medya üzerinden katıldığı bir canlı yayında konuyla ilgili değerlendirme yaptı.

“SAMİMİ BULMUYORUM”

 Olayın gündemi değiştirmek ve kamuoyunu vatandaşın esnafın sorunlarından uzaklaştırmak için gündeme getirildiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, “İktidarın anayasa çalışması ya da anayasa çağrısını samimi bulmuyorum. Ayrıca şunu da söylemek isterim, ülkenin bulunduğu ekonomik durum ve bu ekonomik durumdan vatandaşın, esnafın, öğrencinin, insanların duyduğu rahatsızlığı ötelemek adına, gündemi değiştirmek için böyle bir çalışma yaptıklarını düşünüyorum” dedi.

“ELLERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN BÖYLE BİR ÇALIŞMA İÇİNDELER”

 Öte yandan konunun mevcut sistemdeki eksiklikleri tamamlayarak, hükümetin elini güçlendirmek için çabaladığına da dikkat çeken Yüksel, “İkincisi ellerinde bulunan gücü kaybetmemek için yarattıkları bu sistemin eksikliklerini kapatmak ve daha da ellerini güçlendirmek için böyle bir çalışma içindeler kanaatindeyim. Zaman içerisinde bunu göreceğiz. O yüzden ben samimi bulmuyorum. Bunun yerine isterse dünyanın en iyi anayasasını yapsınlar, onu ülkeyi yöneten, kanunları elinde bulunduran kişiler eğer adaletli davranmıyorlarsa, mevcut kanunları, kanuna ve vicdanına göre uygulanmıyorsa hiçbir sonuç çıkmaz" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat