İYİ PARTİLİ YÜKSEL, DEVLET MADALYALARINDAN ATATÜRK’ÜN KALDIRILAMASI VE DİĞER KONULARLA İLGİLİ İKTİDARA YÜKLENDİ

Genel 29 Mart 2021 18:50
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ YÜKSEL, DEVLET MADALYALARINDAN ATATÜRK’ÜN KALDIRILAMASI VE DİĞER KONULARLA İLGİLİ İKTİDARA YÜKLENDİ
A
a
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Devlet madalyalarından Atatürk’ün kaldırılması ve korolardan Türk adının silinmesiyle ilgili, “Eğer Anadolu’da Atatürk’ün görüntüsünden rahatsız olan Arap şeyhleri varsa, onlar zaten Devlet madalyası almaya layık insanlar değildir” dedi.

Türkiye ard arda gelen kararlarla çalkalanıyor. Danıştay’ın Adımız’ın kaldırılmasına yönelik kararının ardından çok zaman geçmemişti ki Devlet madalyalarından, “Araplar rahatsız oluyor” denilerek, Atatürk kabartması silindi. Bu gelişme sıcaklığını korurken, 4 şehirde müzik korosu topluluklarından “Türk” adı kaldırıldı. Gelişmelerle ilgili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel bir açıklama yaparak, tepkisini ortaya koydu.

“ATATÜRK’Ü, DEVLET MADALYALARINDAN KALDIRMAKTAN BİLE RAHATSIZ OLMUYORLAR”

İktidarın yönetime geldiği günden beri Türklük ve Atatürk ile çatıştığına değinen Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, “Milliyetçilik adı altında Türk’ün adını, Türk’ün değerlerini her yerden kaldırıyorlar. İktidara geldikleri ilk günden beri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerleriyle çatışan bu iktidar, Danıştay’daki değişikliğin ardından tüm düşüncelerini bir bir hayata geçiriyor. Adımız ile başladıkları süreçte, Arap şeyhlere, iş insanlarına yaranabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Devlet madalyalarından kaldırmaktan bile rahatsız olmuyorlar. Zamanında ‘T.C.’ ibaresini kaldırdılar, ‘Türklük şart değil dediler’, ‘Türk diye bir şey yok’ dediler, 15 Temmuz’dan sonra milliyetçilik havasına bürünen iktidar, şimdi tekrar değerlerimizle mücadeleye başladı” dedi.

“ONLAR ZATEN DEVLET MADALYASI ALMAYA LAYIK İNSANLAR DEĞİLDİR”

Atatürk’ün rahatsız olanların, Devlet madalyası almaya layık insanlar olmadığına dikkat çeken Yüksel, “Anadolu binlerce yıldır Türk’ün yurdudur. Binlerce yıl boyunca da Türk’ün yurdu olmaya devam edecektir. Eğer Anadolu’da Atatürk’ün görüntüsünden rahatsız olan Arap şeyhleri varsa, onlar zaten Devlet madalyası almaya layık insanlar değildir. Bununla beraber iktidar da şunu çok iyi bilmelidir ki bugün onlar halkın oylarıyla o koltuklarda oturabiliyorlarsa, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yüce Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadele sayesindedir. Türk adını ve izini silmeye çalıştığınız her unsura, İYİ Parti olarak tekrar Türklük kazandıracağız” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat