İYİ PARTİLİ YÜKSEL’DEN AKP’Lİ ÖZTÜRK’E ÖNERGE TEPKİSİ “USULEN ÖNERGE REDDETMEK BİZ AKLIMIZA GELİRSE MİLLETE HİZMET EDERİZ DEMEKTİR”

Genel 9 Temmuz 2021 17:44
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ YÜKSEL’DEN AKP’Lİ ÖZTÜRK’E ÖNERGE TEPKİSİ “USULEN ÖNERGE REDDETMEK BİZ AKLIMIZA GELİRSE MİLLETE HİZMET EDERİZ DEMEKTİR”
A
a

AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, fındık önergesinin içeriğine karşı olmadıklarını, söz konusu önergeyi imzaları bulunmadığı için reddettiklerini ifade etti. Öztürk ayrıca,


“Meclis'te teamül gereği iktidar partisi kendi imzası olmayan önergeleri usulen reddeder” diye de sözlerine ekledi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ise Öztürk’ün sözlerine yanıt verdi.


“AKLA MANTIĞA UYAN HER ŞEYE KARŞI ÇIKIYORSUNUZ”

Yüksel, “Özürleri kabahatlerinden büyük. Önergede imzaları yokmuş. Madem siz hazırlayın Giresun’un sorunları için araştırma önergesi. Ne etti bu Giresunlu sizlere oy vermeden gayrı beyler? Bölgenin önemli geçim kaynaklarından biriyle ilgili muhalefet, millete hizmet edecek bir önerge veriyor ve o ilin vekili diyor ki biz parti olarak usulen muhalefetin önergelerini reddediyoruz. Yani bu ne demek? Bu millete eğer aklımıza gelirse biz hizmet ederiz. Muhalefet edemez. Muhalefetin hizmet ettiği veya hizmet için teşvik ettiği görülürse bize değil, muhalefete oy verirler. Bu yüzden akla mantığa uyan her şeye karşı çıkıyorsunuz. Hoş, akıllarına hizmet etmek değil hizmeti kesmek geldiği için, arkadaşların bu tür önergeleri polemik doğurmak olarak görmesi de ayrıca çok doğal. Bu milletin üzerinizde çok büyük ahı var ve bu ah bir gün öyle bir çıkacak ki siz de şaşıp kalacaksınız.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat