Kabakçı: “Babanın Çocuğuna Duası, Peygamber’in Ümmetine Olan Duası Gibidir”

Genel 19 Haziran 2021 21:24
Videoyu Aç Kabakçı: “Babanın Çocuğuna Duası, Peygamber’in Ümmetine Olan Duası Gibidir”
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Balçova İlçe Başkanı İbrahim Can Kabakçı, Babalar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Kabakçı mesajında: “Medeniyetimizde güçlü bir aile yapısının temel yapı taşını oluşturan babalarımız, hayatımızın her anında hiçbir karşılık beklemeden bizlerin huzuru ve güveni için çaba sarf etmekte, tecrübeleriyle bize yol göstermekte, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirebilmek için çalışmaktadırlar.
 
Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şerifinde, “Babanın çocuğuna duası, Peygamber’in ümmetine olan duası gibidir.” buyurarak, ailelerinin mutluluğunu kendileri için en büyük mutluluk olarak gören babalarımızın duasının ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir. Bizler de bu hadis-i şerifin şuurunda evlatlar olarak babalarımıza ömürleri boyunca gereken sevgi ve saygıyı göstermeli, sağlıklarında hayır dualarını almak için gayret göstermeliyiz. 
 
Bu önemli günün, babalarımızın rızasını ve hayır duasını alabilmek için bir vesile olması temennisiyle, başta şehit ve gazilerimizin babaları olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, vefat etmiş olanlara Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat