KAMUOYU HAKSIZ YERE İŞTEN ATILAN KADINA SAHİP ÇIKACAK MI?

Genel 12 Kasım 2021 19:51
Videoyu Aç KAMUOYU HAKSIZ YERE İŞTEN ATILAN KADINA SAHİP ÇIKACAK MI?
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, Gürgentepe ilçe Belediye Başkanının biri şehit yakını olan 2 kadın işçiye baskı yaparak işten kovduğu görüntülerle ilgili açıklama yaptı. 
Gürgentepe Belediyesine ait şirketin personeli olarak temizlik işlerinde çalışan 2 kadını makam odasına çağıran AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in sendikadan istifa etmeleri için kadınlara baskı yaptığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tepkiler gelmeye başladı. 

İşten çıkarılan çalışanlar mahkemeyi kazanmasına rağmen işe kabul edilmediklerini ifade eden Başkan Ekrem Şentürk, “Burada işçinin yasal hakkı olan sendikal haklarına kadar müdahale eden bir belediye başkanı var. Kendisi AKP’den aldığı kontrolsüz güçle kadınlara hakaret etmekten geri durmuyor. Mahkemeyi kazanarak geri dönen işçileri işe geri almıyor. Sayın Cumhurbaşkanına ve İçişleri Bakanına soruyoruz bu işçilerin hakkı için ne yapacaksınız” dedi.
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, basit sebeplerle insanların ekmeğiyle oynayanlara kamuoyunun sessiz kalmasını eleştirerek, “AKP’li olunca ekmekle oynasanız bile yanınıza kar kalıyor. Şehit yakını bir kadına demediğini bırakmayan AKP’li başkana şehit ailelerimiz ne zaman tepki gösterecek. Kadın dernekleri ne zaman sokaklara çıkıp olayı protesto edecekler. Konu ne zaman TBMM’ye taşınacak ve Belediye Başkanının görevden el çekmesi istenecek. Bunları merakla bekliyoruz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat