Karış: “Cumhuriyet’in Kazanımlarını Koruyarak, Daha İleriye Taşıyacağız”

Genel 28 Ekim 2021 14:33
Videoyu Aç Karış: “Cumhuriyet’in Kazanımlarını Koruyarak, Daha İleriye Taşıyacağız”
A
a
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Karış mesajında: “Egemenliğin tek bir kişiden, gerçek sahibi olan halka geçmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen büyük bir savaşın, cumhuriyet yönetimi ile taçlanması sonucunda gerçekleşmiştir.

Anadolu’da uzun yıllar süren savaşların yarattığı yoksulluk ve cehalet vatan topraklarının işgali ile sonuçlanmıştı. Bu işgalin sonlandırılması ve vatan topraklarının kurtarılmasıyla birlikte, halkın aydınlanma yolunda önündeki engellerin kaldırılmasının gerekli olduğu görüldü.


Aydınlık günler, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek, tek bir kişide toplanmış olan egemenliğin halka verilmesi ile başladı. Toplumun özgürlük ve çağdaşlaşmasının önündeki diğer engeller de bir bir kaldırıldı. 98 yıllık tarihinde Cumhuriyetimiz, laik demokratik, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda büyük ilerlemeler kaydetti.
Toplumsal barışı ve eşitliği hâkim kılarak halkımızın mutluluğu ve refahı için laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak bugün bu topraklarda yaşayan her yurttaşın en büyük görevidir. Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in kazanımlarını koruyarak, daha ileriye taşıyacağız.
Bu duygularla en büyük bayramımız Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat