Keçiören'deki üzüm bağında kış hazırlığı

Genel 6 Kasım 2021 22:53
Videoyu Aç Keçiören'deki üzüm bağında kış hazırlığı
A
a

Keçiören Belediyesi tarafından Bağlum’daki 23 dönümlük tarlaya kurulan üzüm bağında kış hazırlığı yapıldı.

Keçiören Belediyesi tarafından Bağlum’daki 23 dönümlük tarlaya kurulan üzüm bağında kış hazırlığı yapıldı. Belediye bünyesindeki ziraat mühendisleri nezaretinde yürütülen çalışmayla ekipler üzüm fidelerinin sağlıklı gelişimi için çeşitli dokunuşlar gerçekleştirdiler. Fideleri tek tek kontrol eden Ziraat mühendisleri de herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığını aktardılar.

Üzüm bağına dikimi yapılan türlerin Ankara’nın iklim şartlarına uygun olarak seçildiğini ve gelişim sürecini hızlandıracak kontrollerin rutin olarak yapıldığını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Her bir üzüm fidesi ile tek tek ilgileniyoruz, gelişim sürecini yakından takip ediyoruz. Burada ürettiğimiz ürünlerimizi hem hizmet içi tesislerimizde kullanacağız hem de vatandaşımıza sunacağız. Asıl amacımız tarımsal üretimi her alanda teşvik etmektir. Özellikle ata tohumunu geliştirip gelecek nesillere aktarma konusunda büyük çaba gösteriyoruz.” dedi.

Keçiören Belediyesine ait üzüm bağında Hasan dede, Hatun parmağı, Alfons, Klevli ve Çavuş türünden 5 farlı çeşit üzümünün yetiştiriliyor. 3 bin adet fidenin bulunduğu bağdan önümüzdeki yıllarda mahsul alınması hedefleniyor. ​
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat