KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ERGÜL AKÇİÇEK 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Genel 17 Mart 2021 17:44
Videoyu Aç KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ERGÜL AKÇİÇEK 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
A
a
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için bir mesaj yayımlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya üzerinde anlatılan destanlar vardır. Hala yazılmakta olan, bugün bile üzerine tartışılan destanlar… Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin evlatları olarak bu destanların en şanlısına sahibiz. 1915’de yazılan bu destan Dünya’nın geleceğini değiştirmiş, koca bir ulusa ayakta kalma şansı vermiş bir destan. 
 Ve bu destanı kanıyla, canıyla, emeğiyle yazan milyonlarca asker, doktor, hemşire, milyonlarca vatan sevdalısı. Onlar Çanakkale Zaferi’nin mimarları. Cephenin en ön saflarında verdikleri kahramanca mücadelelerle, çadırdan bozma hastanelerde yokluklara rağmen başardıkları büyük mucizelerle, Çanakkale Destanı’nın kahramanları. Onlar Dünya’nın en güçlü ordularına, ‘Çanakkale geçilmez’ dedikleri için bugün bizler Anadolu’nun tarih dolu topraklarında huzur, barış ve güven içerisinde yaşamaktayız. Bu huzur ve barışın kaynağını da çocuklarımıza en güzel şekilde anlatarak, Çanakkale ruhunu geleceğe aktarmalıyız. Bir milletin nasıl omuz omuza mücadele ettiğini kavrayan her gencimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin nasıl var olduğuna, nasıl ayakta durduğuna vakıf olacaktır. 
Milletimizin şanlı destanı Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünde, bizlere biz olma imkanını veren, vatanı için savaşmayı değil ölmeyi emreden Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’de canını feda ederek vatanına can veren, göğsünü siper ederek düşmana geçit vermeyen bütün kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, büyük zaferimizi coşkuyla kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat