Kepez Ata’sını saygıyla andı

Genel 10 Kasım 2021 11:00
Videoyu Aç Kepez Ata’sını saygıyla andı
A
a

Kepez Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83’ncü yılında saygı ve minnetle andı.

Kepez Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83’ncü yılında saygı ve minnetle andı.

Büyük Önder Atatürk, ebediyete intikalinin 83’ncü yılında Kepez’de saygıyla anıldı. Kepez Belediyesi bahçesinde gerçekleştirilen ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’ne Başkan Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. Büyük Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Kepez Belediyesi Zabıta ekiplerinin araçlarının sirenlerinin çalmasıyla başlayan anma töreninde bayraklar yarıya indirildi.

83. yılında rahmetle, minnetle anıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletine değil, azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine örnek olmuştur. Vefatının üzerinden geçen 83 yıla rağmen bugün halan şanlı bayrağımızın gölgesinde hep bir ağızdan bağımsızlık destanımız olan İstiklal Marşımız büyük bir gururla söylenebiliyor ve ezanlarımız okunabiliyorsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Her 10 Kasım’da hayat dururken duyduğumuz siren sesi bize onun kaybını değil, fikirlerini ve eserlerini algılama, anlama ve korumamız için bize emanet bıraktıklarını bir kez daha hatırlamamızı sağlıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımızın uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat