KILIÇ, "YAPILAN BU SALDIRIYI KINIYORUZ"

Türkiye 14 Mayıs 2021 22:36
Videoyu Aç KILIÇ, "YAPILAN BU SALDIRIYI KINIYORUZ"
A
a
Mersin’in Bozyazı ilçesinde saldırıya uğrayan aileye ,Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nevaf Kılıç ’ tan destek mesajı geldi. Başkan Kılıç, "İnsanlığa karşı işlenmiş bu suçun failleri hakkında hızlı ve etkin bir soruşturma talep ediyor, ilgili savcılığın kamuoyunu acilen bilgilendirmesini talep ediyorum" dedi.

Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'den (Hewlêr) Mersin'e gelen Kürt aile, bir grubun taşlı ve coplu saldırısına uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Muştaq Mahmud Kerim, Anamur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nevaf Kılıç Erbilli aileye destek vererek, saldırıyı yapanların hukuk önünde cezalarının verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Kılıç, "Kürdistan Bölgesel Yönetiminden Antalya’ya seyahat eden kişilere yönelik Mersin in Bozyazı ilçesinde yapılan saldırıyı/linç girişimini kınıyorum. İnsanlığa karşı işlenmiş bu suçun failleri hakkında hızlı ve etkin bir soruşturma talep ediyor, ilgili savcılığın kamuoyunu acilen bilgilendirmesini talep ediyorum” dedi. 

SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ 

Başkan Kılıç, "Bir baba eşi ve çocuklarının gözü önünde darp edilmiştir. Ramazan Bayramı’nın birinci günü olması nedeniyle yol verme kavgası olduğu düşünülen olayda, ailenin önünü bir grup Adana plakalı aracın içerisinde bulunan kişiler tarafından ciddi şekilde darp edilmesi kabul edilemez bir davranıştır. Onun için nedeni ne olursa olsun böyle bir olayı kınıyoruz. Faillerin cezalarının verilmesini istiyoruz. Bu gibi olayları kınadığımızı , buranın dağbaşı olmadığını , hukuk dışı olaylara karşı olduğumuzu , bu gibi olayların iki ülke arasındaki dostluğumuza,ticaretimize  ve turizmimize darbe vurduğunu belirtmek isterim. Zalimin ve zulmün karşısında olduğumuzu mağdurun yanında olduğumuzu, bunu yapanların yargılaması gerektiğini belirtmek isterim.  Irkçılığı kınıyoruz. İsrail ’ e yapılanları kınadığımız gibi bu olayıda kınıyoruz" dedi.

"SALDIRIYA UĞRAYAN AİLEMİZİN HER ZAMAN YANLARINDAYIZ"

Ailenin Anamur Devlet Hastanesinde tedavilerinin sürdüğünü belirten Başkan Kılıç, "Konuya ilişkin Anamur Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç beyde bizzat beni arayarak aile ile yakından ilgilendiklerini, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin gerekli cezaları alacağını belirtti. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak saldırıya uğrayan ailemize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.
1000
icon
Mohammed SAli 14 Mayıs 2021 23:14

أهنّئكم بحلول عيد الفطر المبارك وتقبل ألله منا ومنكم صالح الأعمال وكل عام وأنتم بألف خير

0 0 Cevap Yaz
Mohammed SAli 14 Mayıs 2021 23:13

أهنّئكم بحلول عيد الفطر المبارك وتقبل ألله منا ومنكم صالح الأعمال وكل عام وأنتم بألف خير أعادهُ ألله علينا وعليكم بالخير واليُمْنِ والبركة ..

0 0 Cevap Yaz
أهنّئكم بحلول عيد الفطر المبارك وتقبل ألله منا ومنكم صالح الأعمال وكل عام وأنتم بألف خير أعادهُ ألله 14 Mayıs 2021 23:13

أهنّئكم بحلول عيد الفطر المبارك وتقبل ألله منا ومنكم صالح الأعمال وكل عام وأنتم بألف خير أعادهُ ألله علينا وعليكم بالخير واليُمْنِ والبركة ..

0 0 Cevap Yaz
Hasan akmese 14 Mayıs 2021 23:11

Böyle alçakca bir saldiriyi kiniyor irak kurdistanli ailemize gecmis olsun .ailemize acil sifalar dilerim.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat