KIRILMAZ:GENÇLER İŞSİZ AMA AKP BİRİLERİNE ÇİFT MAAŞ VERECEK

Genel 29 Kasım 2021 14:47
Videoyu Aç KIRILMAZ:GENÇLER İŞSİZ AMA AKP BİRİLERİNE ÇİFT MAAŞ VERECEK
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği Ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, ekonomide yaşanan krizin halkı yoksuzluğa sürüklediğini, ancak yandaşların iki üç maaş almaya devam ettiğini söyledi.

CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği Ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Türkiye’de gençlerin işsizlik ve gelecek kaygısı yaşadığını dile getirerek,
“Gençlerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntılar görmezden geliniyor. Atanamayan gençlerimiz, asgari ücretle dahi iş bulmakta zorlanıyor. Gençlerin haklı isyanını görmezden gelenler ise kendi geliştirdikleri ölçüm sistemi ile ‘Çıkar bakalım telefonunu, bunu kullanan aç olamaz, işsiz olamaz’ diyerek yaşanan sorununun üzerini kapatmaya çalışıyor. Şu unutulmasın, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, yaşadıkları bu süreci unutmayacak ve sandıkta sorumlularına hesap soracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan yeni atamalara da dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı olan Kutluhan Taşkın, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı vekili olarak görev yapan Erkan Tek ise Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Gençler işsiz gezerken bu şahıslar çifte gelir elde edecek. AKP iktidarının ülkemize kazandırdığı en önemli hizmet hak etmeyenlere iki maaş, üç maaş ödenmesidir. Gençlerin vebali sizin boynunuzdadır. Birilerine 2-3 maaş vermek hakka, hukuka ve vicdana sığmaz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat