Kızılboğa: “Ak Parti zihniyeti ‘yanımda olmayan hiçbir yerde olmasın’ zihniyetidir”

Genel 23 Şubat 2021 12:20
Videoyu Aç Kızılboğa: “Ak Parti zihniyeti ‘yanımda olmayan hiçbir yerde olmasın’ zihniyetidir”
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Titanik batıyor” değerlendirmesine destek sunan yazılı bir açıklamada bulundu.

Kızılboğa, Akşener’in açıklamalarını destekleyen ifadelerinde; Ak Parti’nin halktan kopuk başka boyutlarda yaşayan ve kendi merkezinde erimeye başlayan bir sitem olduğunu söyledi:

“BAŞKA BİR TÜRKİYE’DE YAŞIYORLAR”

“Ak Parti, geldiğimiz son durumda halktan kopuk, havuzlu ultra villalarında gerçeklerden kopuk yaşayan zihniyetlerle dolu, sokağı, halkın gerçekliğini görememelerinin nedeni de budur. Çünkü kendi gerçeklerine, yıllardır ceplerini doldurduklarıyla artık başka bir boyut, başka bir Türkiye yaşıyorlar. Fakat sokakta insanların gerçekliği o boyutun çok uzağındadır. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de ifade ettiği gibi gerçekliği göremeyenler tepeden baktıkları milletimizi kendi kutuplarına çekiyor, çekemediklerini de ötekileştiriyorlar.”

“AK PARTİLİLER KENDİ ŞARKI TÜRKÜLERİNDEN BAŞKA SES DUYMUYOR”

Akşener’in, Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik eleştirilerini de değerlendiren Kızılboğa, şunları söyledi:
“Ak Partili Zengin, kadınların yaşadıkları çirkin gerçekliği örtbas etmek için kadınlara yöneltiyor şiddetini, onur, namus, ahlak her şey Ak Parti’nin tekelinde çünkü… Genel Başkanımız her zaman kadın haklarına dair tutum ve duruşuyla bu konuyu da görmezden gelmedi. Bu ülkedeki gerçeklikleri ve o gerçekliği yaratanın ötesinde örtbas eden Ak Parti zihniyetini her adımıyla görüyoruz, tanıyoruz. Ülkemizde işçiler işsiz, atanamayan gençler mutsuz, kadınların namusu ahlakı sorgulanıyor, esnafımız kepenk kapatıyor, çiftçimiz tarlasını elden çıkarmaya çalışıyor… Ak Partililer de kendi şarkı türkülerinden başka ses duymuyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat