KIZILBOĞA: EMEKLİLERİN TALEPLERİNE KULAK TIKIYORLAR 

Genel 23 Aralık 2021 13:54
Videoyu Aç KIZILBOĞA: EMEKLİLERİN TALEPLERİNE KULAK TIKIYORLAR 
A
a
TBMM’de dün görüşülen emekli maaşlarının asgari ücret düzeyine çıkarılmasına ilişkin kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda oylandı. En düşük emekli maaşının net asgari ücret tutarında olması istemiyle hazırlanan kanun teklifi, AKP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplumun her kesimine yönelik eşit ve adaletli bir yönetim şekli olması gerekirken 10 Milyona yakın emeklinin mağduriyetlerinin çözümüne katkı sağlayacak kanun teklifinin AKP’li vekillerin oyuyla reddedildiğini söyledi.
Emeklilerin yaşanan enflasyon artışı karşısında geçim sıkıntısına düştüğünü dile getiren İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Emeklilerimizin derdi sıkıntısı yıllardır görmezden geliniyor. Isınma, gıda, kira gibi giderlerini dahi ödemekte zorlanan emeklilerimiz, ekonominin kötü yönetimi sonrasında da yardıma muhtaç hale gelmiştir. Yoksulluk artıyor, adil ve eşit yaşam hakkı emeklilerimizin elinden alınıyor. TBMM’ye sunulan en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çıkarılması teklifi AKP oylarıyla reddedildi. Bunun izahı yok. Yorumu halkımızın takdirine bırakıyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat