KIZILBOĞA: KAMU CEZASINI ARTTIR MAAŞ ARTTIRMA!

Genel 28 Kasım 2021 00:29
Videoyu Aç KIZILBOĞA: KAMU CEZASINI ARTTIR MAAŞ ARTTIRMA!
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kamu cezalarına gelen zamın hemen ardından açıklamalarda bulunarak iktidarı eleştirdi. 

"İstifa etmelerini istedi"

Kızılboğa, kamu cezalarına gelen yüzde 36 zamın ardından açıklamalarda bulundu. Kızılboğa, hükümetin yönetemediğini belirterek ‘getirin seçim sandığını hesaplaşalım’ diyerek erken seçim çağrısını yeniledi.

"İnsafınız yok mu sizin"

Kızılboğa açıklamasında;"İnsafınız yok mu sizin. Kamu cezaları, harçlar, vb. %36,2 oranında zam yapıldı. Peki memur, işçi, emekli maaşları ne kadar artacak. En az bu oran kadar sabit gelirlinin maaşları artırılmalıdır. Yönetemiyorsunuz" dedi.

"Yapılan Zamlar İnsanların Belini Büküyor"

Başkan Kızılboğa, vatadaşın geçim derdinde olduğunun altını çizerek, "insanlar eskiye dönüş yaşıyor. Yağ kuyruklarının yeniden başladığı bu günlerde vatandaşlar geçim derdine dümüş durumda. Geçim sorunu yaşayan vatandaşlar bir de vergi yükünün altından eziliyor. Vatandaş endişeli. Çarşının, pazarın tek gündemi ekonomi. etiketlerde her hafta yaşanan fahiş artışlar dar gelirli ailelerin belini bükmüş durumda. Benzine, una, ekmeğe gelen zamlar derken, vatandaş çarşıya çıkaaz durumda, marketlere girilmiyor. Bu hükümet nerede?" diye sordu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat