KIZILBOĞA: LİYAKAT Mİ? SADAKAT Mİ ESAS ALINIYOR

Genel 21 Mart 2022 13:08
Videoyu Aç KIZILBOĞA: LİYAKAT Mİ? SADAKAT Mİ ESAS ALINIYOR
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentte İl Özel İdaresi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne yapılan atamalarda ‘Liyakat mi? Sadakat mi? esas alındı’ diye sordu. 
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentte yapılan işe alımlarla ilgili çok fazla şikayet geldiğini belirterek, “Gençlerimiz işe alımlarda liyakatin esas alınmadığından yakınıyor. İlgili kurumlara bunları iletiyoruz. İşe alımlar hangi kriterlere göre yapılıyor. Kamuya alımlarda neye göre, kime göre adam alınıyor, kimin adamı olmak gerekiyor” dedi.
Kentte İl Genel Meclisi üyeleri ve AKP’li vekillerin görev tanımlarına uygun hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Hasan Kızılboğa, “Tüm işe alımlarda AKP sadakati ön planda tutuyor. Bu şehrin evlatları arasında ayrım yapmayı marifet sanan AKP meclis üyeleri ve milletvekillerine soruyoruz; ‘Ötekileştirdikleriniz nereli?’ bizler, bu şehrin evlatları arasında ayrım yapılmamasını, liyakatin esas alınarak alımların yapılmasından yanayız. Kimse kendini devlet yerine koymasın, devlette bizim dediğimiz olur diyerek işe alımlara müdahil olmasın. Binlerce işsiz gencimiz dururken sadece AKP ve kendilerine sadakatle bağlı olanlar işe giriyor. İYİ Parti olarak bunları şiddetle kınıyoruz. Kimse Bingöl’ün evlatlarını ötekileştiremez, ayrıştıramaz. Şehrin menfaatleri söz konusu olduğunda kafasını kuma gömenler, rant ve çıkar söz konusu olduğunda aslan kesiliyor. Ama unutmayın bu gençler sandıkta sizlere nereli olduklarını da, kim olduklarını da gösterecektir” şeklinde konuştu. 
Başkan Kızılboğa, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi yetkililerini işe alımlarda izlenen yöntem ve şartlarla ilgili detaylı bilgi vermeye davet etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat