KIZILBOĞA: YAPILAN ZAMLAR, MİLLETİN BELİNİ BÜKTÜ

Genel 15 Ekim 2021 16:21
Videoyu Aç KIZILBOĞA: YAPILAN ZAMLAR, MİLLETİN BELİNİ BÜKTÜ
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Ülke ekonomisinin halk üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğuna dikkat çekerek, Bingöl’de halkın geçinemediğini ve mutsuz olduğunu söyledi.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yaptığı açıklamada kentin ekonomik yapısını değerlendirerek, “Bingöl’de en önemli sorun işsizlik. İşsizliğin her geçen gün arttığı bir şehirde insanların mutlu olması beklenemez. Çiftçilerimiz her geçen gün artan girdi maliyetleri karşısında ezilmektedir. Çiftçi üretmezse, aç kalırız, dışa bağımlı bir ülke haline döneriz. Besicilik, Bingöl için önemli bir geçim kaynağıdır. Besicilerimiz, üretimden el çekmeye başladı. Yem fiyatları artmaya devam ediyor. Çiftçi ve besici, mutsuz. Geçinemiyor. Halka tepeden bakanlar, yanlarına gelmeyenler ise çıkıp halkın her şeyden memnun olduğunu söylüyor. Halka diyorlar ki; ‘Az yiyin, az yakın, geçinmeye çalışın.’ Bunları önce siz yapın, maaş almayın, saray masraflarını azaltın, bizde halk olarak az yiyip geçinmeye çalışacağız” dedi.

KURUYEMİŞ, GEÇİM DERDİNE DÜŞENLER İÇİN LÜKS

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yapılan zamlar halkın alım gücünü düşürüyor. Halk doğru dürüst beslenemiyor. En önemli gıda olan ekmeğe Bingöl’de Yüzde 40 zam yapıldı. Bu fırıncılarımızın da geçinemediğini, artan girdi maliyetleri karşısında ezildiğini gösteriyor. Önümüz kış. Bu vatandaş kışın ne yakacak, artacak elektrik faturasını nasıl ödeyecek. Ülkeyi yönetenler bunları düşünmüyor. Doğalgaza zam, elektriğe zam, ekmeğe zam. Sonrada çıkıyorlar markete gidip kuruyemiş alıp, fiyatlar çok uygun diyorlar. Bu halk kuruyemiş alabiliyor mu? Halkın aklıyla alay edercesine her şey uygun fiyata diyorsunuz. İYİ Parti gümbür gümbür geliyor. Halkımızı hak ettiği refah düzeyinde yaşatacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat