Köse, “İktidar Faturayı Esnafa ve Milletimize Kesti”

Genel 30 Nisan 2021 19:48
Videoyu Aç Köse, “İktidar Faturayı Esnafa ve Milletimize Kesti”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. CHP Genel Başkan Danışmanı Köse mesajında: “İşçilerin birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs’ın, tüm dünya ve ülkemiz işçilerine, emekçilerine kutlu olmasını diliyorum. 

İşsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun arttığı bu dönemde, iktidarın çalışanlar üzerindeki baskıları daha da artmıştır. 2020 1 Mayısından bu yana geçen bir yıllık süre emekçiler için kara bir yıl olmuştur. 1 Mayıs, toplumsal dayanışmamızı pekiştireceğimiz ve ülkemize sahip çıkacağımız bir gün olmalıdır. Asgari ücretin yaşanabilecek bir seviyede olacağı, emeklilere ikramiyenin verileceği, adil ve demokratik çalışma düzeninin sağlanacağı, sömürü sisteminin kaldırılacağı “Emeğin İktidarını” kurmak için halkımızdan yetki istiyoruz. 
CHP olarak işçimizle, emeklimizle, esnafımızla, çiftçimizle “Emeğin İktidarını” birlikte kuracağız. Koronavirüs sürecinde esnafa destek olmayan iktidar darbe üstüne darbe vuruyor. Lebalep kongreler yapan iktidar faturayı esnafa ve milletimize kesti. Tam kapanma kararı alınırken bunca işçi günü birlik kazanan esnaf ne yiyecek. Ekonomi Nasıl toparlanacak. Türkiye AKP iktidarı döneminde kan kaybetmeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi ilk seçimde bu gidişata milletimizden aldığı güçle dur diyecektir.  Tüm çalışanların, işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat