KÖSE: CHP BELEDİYELERİNDE ASGARİ ÜCRET 4.500 TL!

Genel 17 Aralık 2021 14:43
Videoyu Aç KÖSE: CHP BELEDİYELERİNDE ASGARİ ÜCRET 4.500 TL!
A
a
CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, asgari ücretin açıklanmasının hemen ardından değerlendirmelerde bulundu. Köse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun asgari ücretle ilgili sözlerini hatırlatarak CHP Belediyelerinde çalışanların maaşları asgari ücretten fazla olacağını belirtti. 
Enflasyonun artmaya devam ettiğini hatırlatan Köse, Türkiye'nin yegane amacının ilk önce enflasyonu düşürmek olduğunu bunun da ekonomik politikalarla düzelebileceğini ifade etti. Köse, Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP belediyelerinde çalışan işçilerin maaşlarının asgari ücretten 247 TL daha fazla olacağını söyledi. 

-BİZ BİLİYORUZ OCAKTA YENİDEN ZAM OLACAK-

Köse yaptığı açıklamada; "Evet %50'lik bir zam geldi fakat önemli olan alım gücünün artması. Biliyoruz ki bu verilen zam ocak ayından sonra gelen zamlara direnemeyecek. Bizim öncelikli amacımız bu enflasyonu engellemek. Maaş artsa ne fayda enflasyon zaten o maaşı eritiyor" dedi.

-KILIÇDAROĞLU TALİMATI VERDİ-

CHP belediyelerinde çalışanlar için müjde olduğunu belirten Köse; "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi. O talimata göre de CHP Belediyelerinde, yani sosyal demokrat belediyelerde en düşük ücret, yani Asgari ücret 4.500 TL olacak. Milletimize şimdiden hayırlı olsun. İşte belediyecilik, insana değer vermek, emeğe saygı duymak böye olur" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat