KÜRT SEÇMENİN ADRESİ ONUR İTTİFAKI 

Genel 27 Ağustos 2021 14:07
Videoyu Aç KÜRT SEÇMENİN ADRESİ ONUR İTTİFAKI 
A
a
Araştırma şirketlerinin Türkiye genelinde yaptığı anket çalışmalarında Kürt seçmenin yüzde 30’u Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunu Onur İttifakı’ndan yana kullanacağı yönünde görüşlerini belirtti.

Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın’a destek çığ gibi büyümeye devam ediyor. Yapılan araştırmalarda ve anket şirketlerinin çalışmalarında ipi göğüsleyen Aydın, yapılan son ankette de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kürt seçmen üzerinde yapılan son anket çalışmasında seçmenin yüzde 30’u Onur İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın’a oy vereceğini ifade etti ve yine ankete katılan Kürt seçmenin yüzde 25’i Yaşar Aydın’a ‘oy vermeyi düşünebilirim’ demesi ile Kürt seçmenin neredeyse yüzde 50’den fazlasının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yaşar Aydın’ı destekleyeceğini açıkça gösteriyor.

Öte yandan Kürt seçmenin oylarına umut bağlayan Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ise bu son anket ile adeta şoka girdi. Yaşar Aydın’ın Kürt seçmen üzerindeki etkisi, Kürt seçmenin Yaşar Aydın’a saygısı ve onu sahiplenmesi, bu kadar çok sevilmesi iktidar ve muhalefette hayal kırıklığına yol açarken, Onur İttifakı’nda ise yüzleri güldürdü.
Ankette ayrıca Yaşar Aydın’a yönelik ilginin nedenleri de Kürt seçmene soruldu. Verilen yanıtlar ise şöyle oldu: 
-Yaşar Aydın bizden biri
-Acılarımızı anlıyor, sevinçlerimizi paylaşıyor. 
-Ülkemizin sorunlarını Yaşar Aydın çözebilir. 
-Mevcut iktidar ve muhalefete güvenimiz kalmadı.
1000
icon
DİNÇER ERTAŞ-TÜRKİYE AZERBAYCAN DOĞU TÜRKİSTAN DOSTLUK DERN.GNL.BŞK - 28 Ağustos 2021 22:47

SAYGIDEĞER BAŞKANIM, YÜCE RABBİMİN İZNİ VE YÜCE TÜRK ULUSUNUN TEVECCÜHÜ İLE BU SEÇİMDE SİZİN LİDERLİĞİNİZ ONAYLANACAKTİR, SİZDE BİLİYORSUNUZKİ HER DAİM YANINIZDAYIM, SAYGILARIMLA.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat