Lülü, “Üreticiye Gerekli Destek Verilmeli”

Türkiye 1 Haziran 2021 12:50
Videoyu Aç Lülü, “Üreticiye Gerekli Destek Verilmeli”
A
a
Murat Group Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı ve Lülü Bey Çiftliği Sahibi Akgün Lülü, “Süt gününü kutluyoruz, ama üretiye gerekli destek verilmiyor” dedi.

Hayvancılığın da tarımın da gerekli desteğin almadığını belirten Lülü, “Dünyadaki tüm gelişmiş ülkeler, sütün faydalarının kavranması, süt tüketimini daha da artırılması için çabalamaktadır. Ancak ne yazık ki ülkemizde ne süt üreticisi ne de tüketici kazanmıyor. Üreticinin litresini 2.80 civarında sattığı sütün market fiyatının neredeyse üç katı fiyatla satılması doğru değildir. Kazanan sadece aracılar olmaktadır. Hayvancılarımız bu konuda oldukça dertli. Devletin buna bir denge getirmesi gerekmektedir”dedi.

Yem fiyatlarındaki inanılmaz artışlara da değinen Lülü, “Yem, mazot, gübre ve elektrik fiyatlarında yaşanan zamlar nedeniyle süt fiyatlarının artması gerekmektedir. Aksi takdirde üreticilerin, artık dayanacak güçleri kalmadı. İlaçlar pahalı, mazot pahalı, gübre pahalı… Artık üreticinin sesi duyulsun. Zarar ediyor” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat