MERAL AKŞENER VE MANSUR YAVAŞ

Türkiye artık AKP sonrası siyasi ortamın ne şekilde oluşacağına odaklanmış durumda.

9 Mayıs 2020 11:32
A
a

Yapılacak ilk seçim sonrasında Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi olmayacağı yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı.

Türkiye’nin güvenilir araştırma şirketlerinden Metropoll Araştırma Şirketi’nin Nisan ayında hazırladığı Türkiye’nin Nabzı Raporunda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in popülerliği yükselişe geçerken, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın popülerliğinin ise düşüşe geçtiği belirtiliyor.

Metropoll Araştırma Şirketi’nin Nisan ayında pandemi sürecini sorguladığı bir diğer araştırmasında ise, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, kriz yönetiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan daha başarılı olduğu tespit edildi.

Her iki sonuç da bizlere şunu söylüyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in her söyleminde, yanlış olanın Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden kaynaklanan yönetim şekli olduğunu vurgulaması ve ısrarla iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin Türkiye'ye nefes aldıracağını belirttiği düşünüldüğünde, Akşener’in söylemlerinin toplumda karşılık bulduğu görülmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Ankara’da tam bir belediyecilik dersi veriyor. 

Yavaş, belediyecilik anlayışını şöyle ifade ediyor. “Belediye başkanının başarısı asfaltla, betonla değil, insanımızı yemeksiz bırakmamakla ölçülür. Önceliğimiz vatandaşımızı aç-açık bırakmamaktır. İnsanımız akşam yatağına aç girmemeli.” Yavaşın bu yaklaşımının özellikle Ankara seçmeninde karşılık bulduğu gibi, Türkiye genelinde de memnuniyet yarattığı anlaşılmaktadır.

Ayrıca gene T24’te yer alan bir habere göre, Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketinin "Bugün yerel seçim olsa ve aynı adaylar seçime katılsa hangi adaya oy verirsiniz?" sorusuna verilen cevaplarda, Millet İttifakının adaylarının oy oranlarının %3.5 ile %8.04 oranında artış yaptığı görülüyor.

Vatandaşın bir arayış içerisinde olduğu çok net.

Bu arayış içerisinde yıldızı en çok parlayan siyasilerin ise, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğu görülüyor.

 

  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat