MARKET AÇARAK PİYASA DENETLENMEZ; YEREL İŞLETMELERE DESTEK VERİLMELİ

Genel 20 Ekim 2021 14:36
Videoyu Aç MARKET AÇARAK PİYASA DENETLENMEZ; YEREL İŞLETMELERE DESTEK VERİLMELİ
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Bozova ilçesinde esnafları ziyaret eden İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, talep ve beklentileri dinledi. 

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’ya, iktidar Tarım Kredi Kooperatif marketlerine verilen desteği yerel esnaflara da vermesi talebini ileten esnaflar, “5 litre Ayçiçek yağı 95 TL ve biz alıp satamıyoruz. Soran müşterilerimize yok diyoruz. İktidar zincir marketler gibi her yere Tarım Kredi Kooperatif Market açıyor. Bu marketlere sağlanan desteklerden biz yerel esnaflarda istiyoruz” dedi.

Esnafların haklı taleplerinin dikkate alınması gerektiğini ifade eden İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, “İl teşkilatı ve ilçe başkanlarımızla birlikte Bozova İlçemizde esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnaflarımız, çok dertli. Peş peşe yapılan zamlarla halkın alım gücü düştü. Bu da direk yerel esnaflarımızı etkiliyor. Esnaflarımızın talepleri, devletin tarım kredi kooperatif marketlerine verdiği desteklerin kendileri içinde uygulanmasını istiyor. Bu konuda yetkililer derhal çalışma hazırlamalı ve yerel esnaflarımız desteklenmeli” şeklinde konuştu.
Devlet eliyle market işletilmesinin piyasalara hiçbir etki etmeyeceğini dile getiren İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, “Piyasaları denetlemek için devlet market açmaz. Hoş açılan marketlerdeki fiyatlarda ortada. Birileri girip fındık, fıstık alıp fiyatlar uygun dese de öyle olmadığını hepimiz görüyoruz. Burada üretim maliyetlerine müdahale edilmeli. Aracıların kar oranları denetlenmeli. Market açarak piyasayı denetlemiyor mevcut sistemin parçası oluyorsunuz. Ülkeyi yönetenler, sistemin parçası değil yerel işletmelerimizin yanında olmalılar” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat