Maviden beyaza Antalya Ultra Trail Maratonu başladı

Genel 25 Aralık 2021 10:24
Videoyu Aç Maviden beyaza Antalya Ultra Trail Maratonu başladı
A
a

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen Antalya Ultra Trail Maratonu’nda sporcuların Konyaaltı Sahili kenarında başladıkları 54 ve 28 kilometrelik koşular, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in startı ile başladı. Deniz kenarında başlayan koşu, kayak merkezi Saklıkent’te sona erecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Trail Maratonu, Konyaaltı Belediyesi önünde başladı. Sabah saat 05.30’da belediye önünde buluşan sporcular, 06.00’da başlayacak koşu öncesi ısınma hareketleri yaptı. 54 kilometrelik parkur için saat 06.00’da başlangıç çizgisine geçen sporcular, Konyaaltı Belediye Başkan Semih Esen’in startıyla koşuya başladı. Bu parkurdaki 54 kilometrelik koşu, Antalya’nın kayak merkezi Saklıkent’te tamamlanacak. Deniz kenarında başlayan koşu yaklaşık 2865 metre yükseklikte tamamlanacak. Doğal güzergahlardan koşacak olan sporcular, parkurlarda saklı cennet olarak nitelendirilen Kapuz Kanyonu, Doyran Göleti, antik kentler Trebenna ve Neapolis’ten geçiş yapacak. Maratonun ikinci koşusu olan 28 kilometrelik parkur ise saat 08.00’de yine Başkan Semih Esen’in startıyla başladı. Bu parkurda sporcular, tırmanma kayalarıyla ünlü Geyikbayır’ında bitiş çizgisine ulaşacak.

ANTALYA’NIN TANITIMINA KATKI

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, bu organizasyonu Antalya’da ilk defa gerçekleştirdiklerini söyledi. Koşunun sabah erken saatlerinde koşu başlamasına rağmen katılımın çok iyi olduğunu belirten Esen, “17 ülkeden 54 farklı şehirden sporcumuz koşuya başvurdu. En uzun iki parkur bugün koşulmaya başlandı. Yarın sabah da saat 09.00’dan itibaren de 5 ve12 kilometrelik koşuların yanı sıra çocuk ve halk koşularının startını vereceğiz. Koşumuzu gelenekselleştirmeyi istiyoruz. Her sene katılımın daha da güçlendiği, organizasyonun daha da güçlendiği maratonumuzun Antalya’nın ve Konyaaltı’nın tanıtımına fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Maviden beyaza sloganıyla başlattığımız maratonun Antalya’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat