MERSİN HAYVANAT BAHÇESİ’NDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM ZİYARETÇİ SAYISI PANDEMİ ÖNCESİNİ GEÇTİ!

Genel 5 Mart 2021 13:14
Videoyu Aç MERSİN HAYVANAT BAHÇESİ’NDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM ZİYARETÇİ SAYISI PANDEMİ ÖNCESİNİ GEÇTİ!
A
a
Mersin Hayvanat Bahçesi, yapılan çalışmalar ve projelerle yepyeni bir çehreye büründü. Ziyaretçi sayısının ise pandemiden önceki dönemden fazla olması dikkat çekti.
Mersin Hayvanat Bahçesi’nde yapılan yenilikler ve projeler Hayvanat Bahçesi’nin çehresini değiştirdi. İzmir ve Eskişehir Belediyelerinden hayvan hibesi alınan Hayvanat Bahçesi’nde hayvan tür çeşitliliği çoğaldı. Su tüketimi ve yem tüketiminin azaldığı yerde, sıfır atık kapsamında büyük marketlerle iş birliğine gidildi. Öte yandan tüm alt yapı ve kafes bakımları ve yenilemeleri de yapıldı. Hayvanat Bahçesi’nde hala yapımı devam eden bir de mescit bulunuyor. 
Yapılan yeniliklerin ziyaretçi sayısının artışında önemli rol aldığı belirtilirken, bu sayının salgın öncesi dönemden daha fazla olduğu da tespit edildi. Hayvanları görmek için Mersin Hayvanat Bahçesi’ne gelen ziyaretçiler, geçmişle bugün arasında büyük fark olduğunu dile getiriyor. Ziyaretçi görüşlerinde hayvanat bahçesinin önceden çok kirli ve bakımsız olduğu şu an ise havanın tamamen değiştiği ifade ediliyor.

“DERE YATAĞINDA ÖLÜME TERK EDİLEN ATLARI KURTARDIK”

Öte yandan yaralı ve ölüme terk edilen hayvanlar da Mersin Hayvanat Bahçesi’nde hayat buluyor. Mersin’de dere yatağına bağlanarak ölüme terk edilmiş halde bulunan hasta 3 at örneği bunlardan yalnızca biri. Atlar tedavileri için Mersin Hayvanat Bahçesi’ne getirildi. Bunun yanı sıra Hayvanat Bahçesi’ne av korumadan getirilen yaralı hayvanların rehabilitasyonu sonucu leylek vb. kanatlı hayvanlar da kelepçelenerek ülkeye kazandırılıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat